Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Baş hareketi ile araç kontrolü

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri kafa hareketleri ile kontrol edilebilen tekerlekli sandalya üzerine çalıştıklarını bildirdi.

Baş hareketi ile araç kontrolü
Baş hareketi ile araç kontrolü Cem Güner
Bu içerik 580 kez okundu.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğrencileri kafa hareketleri ile kontrol edilebilen tekerlekli sandalya üzerine çalıştıklarını artık sona gelindiğini belirttiler.

 

ÖZELLİKLE FELÇLİLER İÇİN

Ellerini rahat kullanamayan yaşlılar, hastalar, felçliler için böyle bir çalışmaya giriştiklerini belirttiler. Özellikle felç hastaları için, elini kullanamayanlar için düşünülen icat, başa takılan bir aparat vasıtasıyla hiçbir uzvunuzu hareket ettirmeden başınızı ileri geri sağa sola yaparak hareket ettirebileceğiniz bir tekerlekli sandalyeniz aracınız olabiliyor.

 

TÜRKİYE DIŞA BAĞIMLI

Bu tarz ürünlerde Türkiye'nin tamamen dışa bağımlı olduğunu belirten mucitler, biz bu konuda bir katkı sağlamaya çalışıyoruz ve başaracağız dediler.

 

MUCİTLERİMİZ

Bu Proe Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Önder Aydemir gözetiminde, son sınıf öğrencileri Emrah Özbaş, Büşra Korkmaz ve Hüseyin Celal Aydın tarafından hazırlanmış.

Tekerlekli sandalya Baş hareketi ile hareket eden tekerlekli sandalye Hareket sensörlü tekerlekli sandalye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barcelona’nın 25 Milyon Euro’luk Vida Teklifine Beşiktaş’tan Ret
Barcelona’nın 25 Milyon Euro’luk Vida Teklifine Beşiktaş’tan Ret
Galatasaray’ın Güçlü Eldiveni Uruguay Başarısıyla Gündemde
Galatasaray’ın Güçlü Eldiveni Uruguay Başarısıyla Gündemde