MAÇ SONUÇLARI

CÜNEYT ÇAKIR EURO 2016'YA VEDA ETTİ

Yönettiği maçlarla adından sık sık bahsettiren gururumuz Cüneyt Çakır EURO 2016 ya veda etti.

CÜNEYT ÇAKIR EURO 2016'YA VEDA ETTİ
Bu içerik 415 kez okundu.

EURO 2016 da çeyrek final öncesi dün  yapılan İtalya-İspanya maçını yöneten ve özellikle İtalyalar tarafından ağır eleştiriler alan Cüneyt Çakır turnuvaya veda etti.

 

CÜNEYT ÇAKIR VE EURO 2016

Fransa'da yapılan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasında görev almak üzere UEFA tarafından seçilen 51 hakemden biri olan Cüneyt Çakır bu turnuvada gruplarda Portekiz-İzlanda arasında oynanan ve 1-1 beraberlikle biten macı, ayrıca Belçika-İrlanda Cumhuriyeti arasında oynanan ve Belçika'nın 3-0 galibiyeti ile sonuçlanan maçı yönetmişti. Dün de çeyrek final öncesi oynanan son gruplarda Türkiye saati ile 19.00 da İtalya'nın 2-0 galibiyeti ile sonuçlanan maçı yönetmişti.

 

''KÖTÜ YÖNETTİ''

Özellikle maç öncesi gerek basında gerekse sosyal medyada yapılan yorumlarla İtalyanların psikolojik baskısına maruz kalan Türk hakem, maç süresince ağır eleştirilerin hedefi oldu. Türk Milli Takımı'nın turnuvadan elenmesinin faturasını İtalyanlara kestiğini ve maçı baştan sona gereksiz düdükler çalarak kötü yönettiği yönündeki eleştirilerle başta İtalyanların olmak üzere birçok taraftarın tepkisine sebep olan Cüneyt Çakır hakkında İspanyol basını ise sorunsuz ve akıcı bir maç yönettiği şeklinde bir açıklama da bulundu.

 

ELENEN HAKEMLER BELLİ OLDU

Euro 2016 da Cüneyt Çakır ile birlikte Polonyalı Szymon Marciniak, İspanyalı Carlos Velasco Carballo ve İngiliz hakem Martin Atkinson'da turnuvaya veda etti.

 

Cüneyt Çakır EURO 2016 Cüneyt Çakır veda etti euro 2016 hakemleri cüneyt çakır ve euro 2016
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke