MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Fatura ona kesildi?

Euro 2016'dan elenmelerini teknik direktöre bağlayan ülke medyası, 1 hafta içerisinde 8 yıllık görevinden teknik adamı istifa ettirdi.

Fatura ona kesildi?
Bu içerik 148 kez okundu.

Euro 2016'dan elenmelerini teknik direktöre bağlayan İspanya Basını, 1 hafta içerisinde 8 yıldır İspanya Milli Takımının Teknik Direktörlüğünü yapan Dep Bosque'yi görevinden etti.

 

İTALYA MALUBİYETİ

Euro 2016 çeyrek final maçı öncesi eleme maçında talihsiz bir oyun ile İtalya'ya 2-0 malup olan ve kupaya elenen İspanya Milli takımında, fatura teknik direktöre kesildi. İspanyollar milli takımlarının İtalya milli takımı karşısında ezildiğini düşünüyor. 

 

YORUMLAR TERSİNE DÖNDÜ

Sosyal medyada maç öncesinde İspanya Milli takımının kazanacağına dair genel bir kanu vardı, Euro 2016 maçı öncesinde bir çok yorum yapıldı. Oyuncular ve teknik heyetten övgülerle bahsedildi. Ancak maç sonunda bu durum tersine döndü. Kötü olan Del Bosque oldu. Maç içerisindeki taktiksel düzeninden oyuncu değişikliklerine kadar her hamlesi eleştirildi.

 

İSTİFA SİNYALİ YOK

Maç sonucunda istifa ile ilgili bir açıklaması yada bunu çağrıştıracak herhangi bir hamle yapılmadı. O günden sonra İspanya'da görsel ve yazılı basında bir çok eleştiri yapıldı. 65 yaşındaki teknik adamın değiştirilmesi gerektiği yönünde kamu oyu oluşturuldu. 

 

RESMİ AÇIKLAMA İKİ GÜN İÇERİSİNDE BEKLENİYOR

Halen resmi bir açıklama bulunmuyor ancak İspanya'da hatrı sayılı iki ayrı gazetenin Del Bosque'nin istifa edeceği yönünde ciddi haberleri var. Önümüzdeki iki gün içerisinde istifa açıklaması yapılacağı ve yeni teknik direktör arayışlarının başlayacağı İspanya basınına yansıyanlar içerisinde.

 

 

Teknik Direktör Del Bosque İspanya Basını İstifa etme haberi
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke