Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Başbakan Yıldırım: “ÖTV’siz Araç Alınabilecek”

Başbakan Binali Yıldırım olağan olarak gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra gazetecilerin karşısına geçerek ‘reform niteliğindedir’ dediği yeni ekonomi paketi hakkında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yıldırım: “ÖTV’siz Araç Alınabilecek”
Başbakan Yıldırım: “ÖTV’siz Araç Alınabilecek” Haberci
Bu içerik 1096 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında olağan olarak gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra gazetecilerin karşısına geçerek ‘reform niteliğindedir’ dediği yeni ekonomi paketi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, bu yeni paketin hazırlanırken sektörel temsilcilerle ve vatandaşlarla geniş ölçekte istişare edildiğini söylerken, özellikle otomotiv ve taşımacılık sektörünün artık daha rahat nefes alacağını ifade etti. İlgili yasa düzenlemesinin gelmesi ile birlikte araçlarını yenilemeyen isteyen vatandaşların artık ÖTV engeline takılmayacağını belirten Yıldırım, uygulamanın şehir içi taşıma yapan, otobüs minibüs ve dolmuşları da kapsadığının altını çizdi.

Bu yeni düzenleme de doğu ve güneydoğuda vatani görevlerini yaparken şehit düşen vatan evlatlarının yakınlarını da ilgilendiren maddeler var diyen Başbakan Binali Yıldırım, şehit yakınlarına kamuda iş verilmesi hususunun normalde yılda iki defa gerçekleştiğini fakat ilgili yasa ile birlikte bu işlemlerin artık vakit kaybetmeden gerçekleşeceğini ifade etti. Ak Parti hükümetlerinin verdiği sözleri mutlak suretle yerine getirdiğini ve getirmeye de devam edeceğini söyleyen Yıldırım, taşeron ile ilgili olan yasa tasarısının da yeni yasama döneminde yürürlüğe gireceğinin altını çizdi.

 

başbakan binali yıldırım ötv kalkıyormu ötv yeni düzenleme açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar