Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Genç Parti yeniden kuruluyor! Cem Uzan ne dedi?

10 Temmuz 2002’de işadamı Cem Yılmaz tarafından kurulan belli dönem sonra seçimlere katılmama kararı alan Genç Parti kadroları yeniden kurulmaya hazırlanıyor.

Genç Parti yeniden kuruluyor! Cem Uzan ne dedi?
Genç Parti yeniden kuruluyor! Cem Uzan ne dedi? Haberci
Bu içerik 2367 kez okundu.

10 Temmuz 2002’de adı eleştiri oklarının hedefi olan işadamı Cem Yılmaz’ın yol arkadaşları ile birlikte kurduğu Genç Parti, kuruluş döneminde yüzde 7,25 oy oranına ulaşmış olsa da daha sonra ki dönemler gerileyerek seçimlere katılmama kararı almıştı. O süreçten bu yana geri planda çalışmalarını sürdüren Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Erkin Çözeli, yeniden Genç Parti oluşumunu tamamlamak için merkez organlarını ve amblemlerini tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığına başvuruda bulundu. Başvuruyla ilgili açıklamalarda bulunan yeni başkan Erkin Çözeli ise partimizin doğal ve tek lideri Cem Uzan’dır bizlerde sayın Uzan’ın yeniden adil bir şekilde yargılanması için bu yola baş koyduk ifadelerini kullandı.

Genç Partinin yeni misyonunu ve vizyonunu ezilen halkı iktidara taşımak çerçevesinde geliştirdiğini belirten Çözeli, Dil, Din ve Irk gözetmeksizin Genç Partiyi iktidara taşıyacaklarını söyledi. Çözeli, ilk amaçlarının önümüzde yapılacak olan ilk seçimlerde, seçime damga vuracak bir potansiyel oya ulaşmak olduklarını ifade ederken, Türkiye’nin en büyük sorununun ise idari sorunlar ve yönetilememe sorunu olduğunun altını çizdi. Cem Uzan ise süreç hakkında ayrıntılı açıklama yapmaktan kaçınırken, arkadaşlara çalışmalarında başarılar diliyorum ifadelerini kullandı. 

genç parti yeniden kuruldu son durum açıklama cem uzan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi