Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

NASA Ege’ye Gelmeyeceğini Açıkladı

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Ege Bölgesinde düzenleneceği belirtilen uzay kampına katılmayacağını açıkladı.

NASA Ege’ye Gelmeyeceğini Açıkladı
NASA Ege’ye Gelmeyeceğini Açıkladı Haberci
Bu içerik 365 kez okundu.

Türkiye’nin en turistik şehirlerinden birisi olan ve tarihi dokusu ile sık sık ön plana çıktığı bilinen İzmir’in Gaziemir ilçesinde 12 Haziran 2000 tarihinde hizmete açıldığı bilinen Ege Serbest Bölgesi Uzay Kampı’na yaklaşık 15 yıldır davetli olan NASA astronotlarının bu sene katılmayacağı açıklandı.

DAVET EDİLEN ASTRONOT GELMEYECEK
Amerika Birleşik Devletleri’nin, İkinci Dünya Savaşı’ında Batı Avrupa’ya yapılan ve tarihin en büyük çıkarmalarından birisi olarak nitelendirilen Normandiya Çıkarmasına katılan müttefik birliklerin generali olan başkanı Dwight Eisenhower tarafından 1958 yılında verilen talimatla kurulduğu bilinen Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, resmi web sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, Uzay Kampı’na 2016 yılında astronot göndermeyeceğini açıkladı.

Astronotların Ege Serbest Bölgesi Uzay Kampı’na gönderilmemesi yönünde alınan kararda, 28 Haziran 2016 tarihinde Irak Şam İslam Devleti isimli terör örgütüne mensup militanların dünyanın en yoğun on üçüncü havalimanı olduğu belirtilen Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği saldırının bağlayıcı nitelikte olduğu ifade edildi. Terör tehdidinin en üst düzeyde olduğu gerekçe gösterilerek Uzay Kampı’na katılmayacağını açıklayan NASA, dünya genelinde birçok bilim insanından tepki aldı.

NASA ABD açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar