Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Giresun'da Sikorsky S.70 Tipi Helikopter Düştü: 7 Şehit

Giresun'un gelen acı haberde Türkiye yasa girdi, Alurca İlçesine bağlı Tohumluk Yaylasında TSK’ya ait Sikorsky S.70 tipi bir helikopter düşmesi sonucu 7 askerimiz şehitlik mertebesine ulaştı.

Giresun'da Sikorsky S.70 Tipi Helikopter Düştü: 7 Şehit
Giresun'da Sikorsky S.70 Tipi Helikopter Düştü: 7 Şehit Haberci
Bu içerik 681 kez okundu.

Tüm islam aleminin otuz günlük mübarek oruç ayını geçirdikten sonra Ramazan bayramını kutladığı bu günlerde Giresun’dan gelen şehit haberleri tüm yurdu yasa boğdu. Alurca ilçesi sınırlarındaki Tohumluk Yaylasın olarak adlandırılan bölgede henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten ötürü düşen helikopterde Jandarma komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru ile beraberindeki Nuran Doğru ve henüz oyun çağındaki küçük kızı Berrin Doğru bulunuyordu.

Helikopterde bulunan diğer isimler arasında Binbaşı Ünal Bayhan, eşi Didem, oğlu Erdal ve kızı Işıl Bayhan İl Jandarma Komutan vekili Yarbay Sadettin Şahin ve eşi Nihal Şahin, başçavuş Cemalettin Çoban, Uzman Çavuş Adem Kara ve eşi Semra Kara Pilot yüzbaşı Hilmi Özer, Pilot üsteğmen Yüksel Kandemir ve Teknisyen Ast. Çavuş Muhammet Bedek yer alıyordu.

HELİKOPTERİN NEDEN DÜŞTÜĞÜ BELLİ DEĞİL
7 Şehit verdiğimiz üzücü olayın nedeni hakkında Genel Kurmay Başkanlığından henüz bir açıklama yapılmamasına rağmen helikopterin düştüğü yerin yakınlarında ikamet eden vatandaşların verdikleri bilgilere göre, helikopterin yayla bölgesindeki olumsuz hava şartları nedeni ile düşmüş olabileceği düşünülüyor ancak şuan için kesin bir saptama söz konusu değil.

giresun sikorsky 7 şehit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar