MAÇ SONUÇLARI

Bakan Çelik: "Türkiye'de Ekilmemiş Toprak Kalmayacak"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Ramazan Bayramı nedeni ile geldiği Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı GAP Su-KAY’ı incelerken, Türkiye gündemine dair konularda da kritik söylemlerde bulundu.

Bakan Çelik:
Bu içerik 241 kez okundu.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifa etmesi üzerine yerine gelen Binali Yıldırım başkanlığında kurulan yeni hükümet kabinesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğunu koruyan Faruk Çelik, Ramazan Bayramı nedeni ile geldiği Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı GAP Su-KAY’ı incelerken, Türkiye gündemine dair konularda da kritik söylemlerde bulundu. Şanlıurfa’ya tarımsal faaliyetler noktasında yapılacak birçok şeyin olduğunu belirten Bakan Çelik, bayramdan sonra da bölgeye tekrar geleceğini çiftçilerle ve sektör çalışanları ile istişare edeceğini söyledi. An itibariyle 150 milyon hasılanın gerçekleştiğini belirten Çelik, bu rakamın 2017’nin ilk çeyreği ile birlikte 150 milyar dolara çıkması gerektiğini ifade etti.

EKİLMEYEN TOPRAK KALMAYACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin GAP Su-KAY gibi bu tarz çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam etmesi gerektiği yönünde görüş bildiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2023 hedeflerine ulaşmanın bir yolu da üretmekten geçiyor dedi. Elverişli topraklar arasında ekilmeyen hiçbir noktanın bulunmaması gerektiğini söyleyen Çelik, bütün topraklar yurt katında mutlaka tarımsal faaliyet için değerlendirilmesi gerektiğinin, ekimlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

gıda tarım ve hayvancılık bakanı faruk çelik açıklama şanlıurfa GAP Su-KAY
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke