Bursa’da korku dolu anlar yaşandı: “Canlı bomba var kaçın!”

Bursa’da Ramazan Bayramının da gelmesi ile birlikte yüzlerce kişinin ziyaret ettiği Lunaparkta 3 kişilik bir grup “Canlı bomba var kaçın!” diye bağırmaya başlayınca, ortalık savaş alanına döndü.

Bursa’da korku dolu anlar yaşandı: “Canlı bomba var kaçın!”
Bursa’da korku dolu anlar yaşandı: “Canlı bomba var kaçın!” Haberci
Bu içerik 222 kez okundu.

Bursa’da Ramazan Bayramının da gelmesi ile birlikte yüzlerce kişinin ziyaret noktası haline geline Lunaparkta 3 kişilik bir grup kalabalığın arasına girip “Canlı bomba var kaçın!” diyerek bağırmaya başlayınca, ortalık adeta savaş alanına döndü. Yüzlerce kişi aynı anda kaçışmaya başlarken alanda izdiham yaşandı, bazı vatandaşlar ise panikle demir tellerden atlamaya çalışırken yaralandı. Olay yerine hemen Bursa Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri ve sağlık ekipleri yönlendirilirken, özel güvenlik görevlileri ise olayın asılsız olduğunu vatandaşlara anlatmaya çalıştı.

AMAÇLARI KARGAŞA YARATMAKTI

Lunaparkta çalışan özel bir güvenlik görevlisi 3 kişilik bir grubun tamamen kargaşa yaratman adına böyle bir eyleme giriştiğini ve vatandaşları taciz ettiğini, tahminince bu kişilerin Roman olduğunu ve Lunaparka giriş çıkışların ciddi önlemler ile tutulduğunu ifade etti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ise tellerden atlarken yaralanan vatandaşlara olay yerinde ilk müdahaleyi yaparken, baygınlık geçiren yaşlı bir kadını tedavisi için hastaneye götürdü. Polis ekipleri ise bölgeyi ablukaya alırken, asılsız ihbarı yapanların peşine düşüldüğünü bildirdi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor. 

bursa canlı bomba canlı bomba var kaçın lunapark kültürpark saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)