Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Başbakan Yıldırım’ın Borisov İle Kritik Görüşmesi!

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borsiov, 65. Dönem Hükümetinin Başbakanı Binali Yıldırım’ı telefonla arayarak başbakanlık görevini üstlendiği için tebrik etti.

Başbakan Yıldırım’ın Borisov İle Kritik Görüşmesi!
Başbakan Yıldırım’ın Borisov İle Kritik Görüşmesi! Haberci
Bu içerik 594 kez okundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile telefonla görüştü. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre Başbakan Borisov, mevkidaşı Yıldırım’ı telefonla arayarak, üstlenmiş olduğu başbakanlık görevi için tebrik etti. Diğer yandan her iki liderin Ramazan Bayramı’nı kutladığı telefon görüşmesinde Başbakan Borisov’un Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısından dolayı büyük üzüntü içerisinde olduğunu ifade ettiği ve başsağlığı dilediği öğrenildi. Terör örgütler ile mücadele kapsamında fikir alışverişi yapan iki liderin, mücadele hususunda dayanışma ve işbirliği içerisinde olma kararı aldığı ifade edildi.

Türkiye ile Bulgaristan’ın ikili ilişkilerinin de ele alındığı görüşmede, ticaret ve ulaştırma alanındaki iş birliğinin iyileştirilerek daha ileriye götürülme kararı alındığı öğrenildi. Başbakan Yıldırım’ın telefon görüşmesinde ayrıca, Bulgaristan’da yaşayan Türklerin refahının korunması ve geliştirilmesi hususunda Bulgaristan Hükümetinin olumlu yaklaşımının her iki ülkenin ikili ilişkilerini geliştireceğini ifade ettiği belirtildi. Ayıraca Başbakan Yıldırım, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile olan görüşmesinde mevkidaşını Türkiye’de ağırlamak istediğini ilettiği öğrenildi.

başbakan binali yıldırım borisov telefon görüşmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar