Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Nijerya’da İntihar Saldırısı Düzenlendi: 25 Ölü

Küresel anlamda dünya terörist saldırılarının hedefi durumunda, yurtdışı kaynaklı haber sitelerinden alınan bilgilere göre Nijerya’nın Borno eyaletinde düzenlenen intihar saldırılarında 25 kişi hayatını kaybetti.

Nijerya’da İntihar Saldırısı Düzenlendi: 25 Ölü
Nijerya’da İntihar Saldırısı Düzenlendi: 25 Ölü Haberci
Bu içerik 531 kez okundu.

Küresel anlamda dünya terörist saldırılarının hedefine oturmuş durumda, yurtdışı ve bölgede yerel yayın yapan haber sitelerinden alınan bilgilere göre Nijerya’nın kuzeydoğusunda bulunan Borno eyaletindeki, intihar saldırılarında 25 kişi hayatını kaybederken, yetkililer ölü sayısının artmasından endişe ediyorlar. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Nijerya Ordusu Sözcüsü Albay Sani Kukasheka, ilgili bölgede bir ordu üssünün bulunduğu ve terör örgütü Boko Haram’ın saldırı gerçekleştirdiğini ifade ederek, müdahalenin yaklaşık iki saat sürdüğünü ve 16 teröristinde öldürülerek etkisiz hale getirildiğini söyledi.

BİRÇOĞU ARKALARINA BİLE BAKMADAN KAÇMAK ZORUNDA KALDI
Boko Haram’a bağlı teröristlerinden yapılan operasyonel faaliyet sırasında birçoğunun kaçtığını belirten Nijerya Ordusu Sözcüsü Albay Sani Kukasheka, Boko Haram’ın Afrika’nın en büyük ülkesi haline gelen Nijerya için ciddi bir tehdit haline gelmeye başladığını vurguladı. Terör örgünün yaklaşık 2000 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini belirten Kukasheka, ülkenin birliği ve dirliği için bütün kurumların koordineli bir şekilde çalışmalarına devam ettiğinin altını çizdi.  

nijerya intihar saldırısı 25 ölü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar