Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Bodrum’da Korkutan Yangın Devam Ediyor

Muğla'nın gözde turistik ilçelerinden Bodrum’da bazı maki alanları alevlere teslim oldu. Kuru haldeki otların yaygın olduğu bölgede yangına karadan yapılan müdahalelerin büyük bir zorlukla devam ettirildiği öğrenildi.

Bodrum’da Korkutan Yangın Devam Ediyor
Bodrum’da Korkutan Yangın Devam Ediyor Haberci
Bu içerik 533 kez okundu.

Alınılan bilgilere göre çıkan yangın Muğla’ya bağlı bulunan Bodrum ilçesinin Dereköy mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kavakderesi piknik alanında meydana geldi. Hafta sonunu ve havanın güzel olmasını fırsat bilerek pikniğe çıkan vatandaşlar tarafından yakılan mangal ateşinin tam olarak söndürülmediğinden dolayı dikkatsizliğin sebep olduğu düşünülen yangın, kısa zamanda büyüyerek yakınlarda bulunan tarım arazisi ve zeytinlik alanları da etkisi altına aldı.

Dumanların yükselmeye başlamasıyla çok sayıda yangın ihbarı alarak olay yerine gelen ilgili birimler vakit kaybetmeden alevlere müdahale etti. Uzmanlar tarafından yapılan ilk belirlemelere göre,17 hektarlık alanda etkisini gösteren yangına, esmekte olan rüzgar nedeniyle karadan müdahalelerin zor olduğu ve bu nedenle kontrol atına alınması neredeyse imkansız hale gelen yangına havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü ifade edildi.

Bölgede korkuya ve paniğe sebep olan alevlere, 3 söndürme uçağı, 4 helikopter, 9 arazöz, 75 orman işçisi, 15 itfaiye aracı ile çevredeki vatandaşlara ve fabrikalara ait su tankerleri ve söndürme araçları ile müdahale ederek kontrol altına almaya çalışıyorlar.

bondrum yangın son dakika son durum açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar