MAÇ SONUÇLARI

PKK Diyarbakır’da Bir Markete Saldırı Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK militanlarının Diyarbakır’da bulunan bir markete el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlediği bildirildi.

PKK Diyarbakır’da Bir Markete Saldırı Düzenledi
Bu içerik 217 kez okundu.

3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi silahlı birliği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne verdiği yaptırım gücü uygulama yetkisine dayanılarak, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı silahlı ayaklanma suçu işleyen terör örgütü militanlarına düzenlenen operasyonlarda en şiddetli çatışmaların yaşandığı şehirlerden birisi olan Türkiye’nin en kalabalık on ikinci şehir Diyarbakır’da bölücü terör örgütü militanları bir markete el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenledi.

Diyarbakır’da basın yayım alanında hizmet vermekte olduğu bilinen bir haber ajansı tarafından paylaşılan bilgilerde olayın Diyarbakır’ın Merkez İlçesi sınırları içerisinde bulunan Sezai Karakoç Caddesi üzerinde ki bir markette meydana geldiği ifadeleri yer aldı. El yapımı patlayıcının market içerisinde atılması sureti ile gerçekleştirilen saldırının yüzleri maskeli kişiler tarafından düzenlendiği belirtilirken, olaya konu olan el yapımı patlayıcının çakmak gazı kutusu üzerine entegre edilen düzenek neticesinde hazırlandığı aktarıldı.

Bahsedilen el yapımı patlayıcının fitilinin ateşlenmesinin ardından Sezai Karakoç Caddesi üzerinde ki markete fırlatılması ile gerçekleştirilen saldırıda ölen ya da yaralanın olmadığı belirtilirken, olay yerine sevk edilen güvenlik güçlerinin saldırıya ilişkin soruşturma başlattığı paylaşıldı.

 

pkk diyarbakır saldırı operasyon
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke