Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Berlin’de Türkiye Konuşuluyor

NATO Zirvesinde gerçekleştirilen Merkel-Erdoğan görüşmesinde beklenen sonucun alınamamasının ardından Berlin’de tartışmaların yükseldiği bildirildi.

Berlin’de Türkiye Konuşuluyor
Berlin’de Türkiye Konuşuluyor Haberci
Bu içerik 673 kez okundu.

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün ( NATO ) Rusya Federasyonu ile ikinci bir soğuk savaş döneminin yaşanmasını istemediği konusunda görüş bildirdiği ancak asker sevkiyatı yapma kararı aldığı Polonya’nın Varşova’da gerçekleştirilen zirvede yapılan toplantıların ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin halk oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Şansölyesi Angela Merkel’in Alman Federal Meclisi’nin arzu ettiği cevapları alamamasının ardından tartışmaların şiddetlenmeye başladığı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde NATO programları kapsamında Adana’da bulunan İncirlik Üssü’ne konuşlandırılması kararlaştırılan Alman askerleri için inşa edilecek olan tesisleri ziyaret etmek için Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunan Almanya Savunma Bakanlığı heyetine izin verilmemesinin ardından başlayan tartışmaların Almanya Şansölyesi Angela Merkel’i baskı altına aldığı ifade edildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin sergilediği tavrın kabul edilemez nitelikte olduğunu dile getiren bir çok Alman milletvekilinin Angela Merkel’e oldukça kızgın olduğu vurgulanırken, bir takım Alman siyasilerin, Türk hükümetinin askeri üs bölgelerine siyasi heyetlerin girmesine müsaade etmeyerek doğru olanı yaptığını belirttiği bildirildi. Angela Merkel tarafından yaşanan tartışmalara yönelik her hangi bir açıklama yapılmamasının ise gerilimi tırmandırdığı söylendi.

nato almanya türkiye gündem incirlik üssü almanya federal meclisi açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar