Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Obama Gözyaşlarını Tutamadı, Ölen Polisler İçin Ağladı

Dallas’ta saldırıya uğrayıp hayatını kaybeden beş polis için düzenlenen anma törenine Barack Obama’da katıldı. Törende gözyaşlarını tutamayan Obama, yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Obama Gözyaşlarını Tutamadı, Ölen Polisler İçin Ağladı
Obama Gözyaşlarını Tutamadı, Ölen Polisler İçin Ağladı Haberci
Bu içerik 856 kez okundu.

‘Black Power Political Organization’ adlı örgütün Dallas’ta düzenlediği keskin nişancı saldırısı üstüne hayatını kaybeden beş polis için düzenlenen törene, Barack Obama ve eski Amerika Başkanı George W. Bush ile eşi Laura da katıldı. Saldırı hakkında törende açıklamada bulunan Obama, “Geçtiğimiz günler içerisinde silahlı kişi ya da kuruluşlar tarafından düzenlenen saldırıda beş federal polisin öldürülmesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin demokrasisinde büyük bir çatlak varmış gibi bir görünüm arz etse de, bu ülke sınırları içerisinde hayatını sürdürmekte olan vatandaşların her hangi bir şekilde umutsuzluğa düşmemesi gerekir” dedi.

Gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden güvenlik güçlerinin ekip arkadaşlarının ve ailesinin yaşadığı acıyı en içten duyguları ile paylaştığını vurgulayan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Baracak Obama, siyahi vatandaşlara yönelik federal polisler tarafından sergilenen şiddet içerikli davranışları yönelik eleştirilerini de dile getirdi.

Amerika’nın ikiye bölündüğü iddiaları üzerine konuşmasını sürdüren Obama, “Aklınızdan neler geçtiği, kalbinizin size neler söylediği hakkında ki soruları her ne kadar cevaplandırmaya çalışsam da cevaplandıramadım. Ancak şunu söylemeliyim ki art niyetli olduğumuz yönünde var olan bütün karamsarlıkları reddetmek adın bugün Dallas’tayım’ şeklinde konuştu

UMUT ETRAFINDA BİRLEŞMELİYİZ

Dallas’ta gerçekleştirilen anma töreninde eski ABD Başkanı George W. Bush yaptığı konuşmada “Sadece bir ülkemiz olduğunu hatırlamanızı istiyorum. Keder, kin, ve ya intikam yerine umut ve gelecek etrafında birbirimize tutunarak bir halka oluşturmamız gerektiğinin hepimiz farkındayız, bahsettiğim şey ile aynı doğrultuda davranırsak yaşadığımız sorunları kısa bir süre içerisinde çözebiliriz.’’ ifadelerini kullandı.

Tören sonrası hayatını kaybeden polis aileleri ile görüşen Obama, hiçbir basın kuruluşunu görüşmeye dahil etmedi.

 

obama gözyaşı ölen polisler için ağladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar