MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             EINTRACHT FRANKFURT 0 - 0 HOFFENHEIM             MALAGA 1 - 1 GRANADA             OSASUNA 0 - 3 BARCELONA             Rizespor 0 - 1 Kasımpaşa             BAYERN 5 - 0 WOLFSBURG             Köln 1 - 1 Dortmund             HAMBURG 1 - 0 AUGSBURG             

Metro Turizm’deki Taciz Skandalında Karar Verildi!

Muğla’dan İstanbul’a giden Metro Turizm otobüsünde yolcuyu taciz eden muavin hakkında 6 yıl 3 ay hapis cezasına hükmedildi.

Metro Turizm’deki Taciz Skandalında Karar Verildi!
Bu içerik 210 kez okundu.

Muğla’dan İstanbul istikametine seyahat eden Metro Turizm otobüsünde çalışan muavin Gökhan G’nin üniversite öğrencisi bir kadını taciz etmesi davasında mahkeme kararı verdi. Mahkeme muavin Gökhan G. hakkında cinsel saldırı suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına hükmetti.

Gökhan G. Hakkında hayasızca hakaret ve cinsel saldırı suçlarından açılan davada mahkeme muavin Gökhan G’nin hayasızca hakaret suçundan beraatine hükmetti. Hayasızca hakaret suçundan kamu davası açılmasına rağmen mahkeme heyeti sanığın tacizini diğer yolcuların göremeyeceği bir ortamda işlemesi nedeniyle ve Gökhan G.’nin taciz suçunu işlediğinin kesin olmaması ve suçun unsurları olmaması sebebiyle hayasızca hakaret suçundan beraatine karar verdi.

Gökhan G.’nin cinsel saldırı suçundan ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Mahkeme heyeti kararda suçun işleniş şekli, suçun işlenildiği yer ve zaman, failin güttüğü amaç ve nedeni, suçun gece vakti işlenmiş olması,  suçun mağdura karşı işleniş tarzı ve şekli, mağdur açasından doğan manevi sonuçların ağırlığı, mağdurun suç nedeniyle geçirdiği travmanın boyutu ve sanığın kastının yoğunluğunu dikkate alarak takdiren cezalandırılmasına karar verdi.

Gökhan G. 'cinsel saldırı' suçundan ise ceza aldı. Kararda ise "Suçun işleniş şekli, suçun işlendiği yer ve zaman, failin güttüğü amaç ve saiki, suçun gece vakti yolcu otobüsünde işlenilmiş bulunması, suçun mağdura karşı işleniş tarzı ve şekli, mağdur açasından doğan manevi sonuçların ağırlığı, mağdurun suç nedeniyle geçirdiği travmanın boyutu ve sanığın kastının yoğunluğu dikkate alınarak takdiren ve teşdiden 5 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanık söz konusu suçu beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumda bulunan uyku halindeki mağdura karşı işlemiş bulunduğundan sanığa verilen cezada yasa gereği yarı ortamında artırım yapılmak suretiyle sanığın 7 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, verilen cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri dikkate alınarak sanığa verilen cezadan takdiren indirim yapılarak bu suçtan 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına" gerekçesine yer verildi.

metro turizm otobüs muğla
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke