Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Son Dakika: Orgeneral Başbuğ'dan Kritik Açıklama

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, geçtiğimiz gün bir grup askerler tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini lanetlediğini açıkladı.

Son Dakika: Orgeneral Başbuğ'dan Kritik Açıklama
Son Dakika: Orgeneral Başbuğ'dan Kritik Açıklama Haberci
Bu içerik 847 kez okundu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz gün İstanbul ve Ankara merkezli gerçekleştirilmek istenen askeri darbeden, Türk milletinin büyük desteği ile önlenmesi sonrası ilan edilen 15 Temmuz Türk Demokrasi Bayramı hakkında açıklamalarda bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, alınan kararın yerinde olduğunu ve darbenin Türk Milleti’nin iradesi sayesinde önlendiğini ifade etti. 

Bodrum ilçesindeki evinde basın muhabirlerini kabul ederek kritik açıklamalarda bulunan Orgeneral Başbuğ, gerçekleştirilen saldırının FETÖ/PDY tarafından yapıldığını ve 15 Temmuz 2016 gecesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin en korkunç gecelerinden bir tanesinin olduğunu belirtti. Yapılan darbe girişimini ve bu harekete destek verenleri lanetlediğinin altını çizen Orgeneral Başbuğ, yapılan darbe girişimine destek verenlerin ve katılanların Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) tarihine kara bir leke sürdüğünü açıkladı. Türk askerinin kendi Meclisi’ne ve halkına silah doğrultmayacağını ifade eden Orgeneral İlker Başbuğ, saldırıyı düzenleyenlerin bir yerlerden emir alan teröristler olduğunu belirtti.

ilker başbuğ açıklama darbe girişimi türk silahlı kuvvetleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi