Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kahramanmaraş Darbeye ve Uykuya Direniyor

15.07.2016 gecesi meydana gelen darbe girişimine tüm Türkiye’den verilen tepkiler büyüyor. Kahramanmaraş darbe girişimi haberini alır almaz sokağa dökülen şehirlerarasındaydı.

Kahramanmaraş Darbeye ve Uykuya Direniyor
Kahramanmaraş Darbeye ve Uykuya Direniyor Haberci
Bu içerik 824 kez okundu.

Vatandaşların 2 gündür hiç uyumadan nöbet tutuğu Ak parti İl binasının önünde kendileriyle yapılan röportajda Cumhurbaşkanından emir gelene kadar evlerine gitmeyeceklerini belirttiler. Türk silahlı kuvvetlerinin içinde bugüne kadar kimliğini saklayarak barınan Fethullahçı terör örgütü mensuplarının 15 temmuz Cuma akşamı 10:30 saati sıralarında İstanbul boğaz köprüsünü tanklarla trafiğe kapatarak ve TRT televizyonunu zorla ele geçirerek duyurdukları darbe girişimi vatandaşların sokağa dökülmesiyle engellendi. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırımın çağrısı üzerine sokağa dökülen milyonlarca vatandaş geceyi sokakta geçirdi.

Tüm Türkiye’de hemen hemen ayrı görüntülerin yaşandığı geçirmiş olduğumuz şu iki günde uyumadan nöbet bekleyen şehirlerarasında Kahramanmaraş’ta yer aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak parti il ve ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, büyükşehir belediyeden genel sekreter, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları öncülüğünde tüm Kahramanmaraşlı edeler Şekerdere’de bulunan Ak parti il başkanlığının önünde darbe girişimine karşı göğüs germek için beklemeye koyuldu. Sabah namazını Ulu camiinde kılarak nöbet yerlerine yeniden dönüş yapan vatandaşlara gazeteciler tarafından ne zaman eve döneceksiniz sorusu üzerine birçok kişiden ‘Cumhurbaşkanımız ne zaman emrederse ‘ cevabı verildi.

FETÖ’cu teröristlerin planladığı eyleme Ak parti il binasının önünde bekleyen kalabalığın haricinde, şehrin dört bir yanında ellerinde Türk bayrakları ve mehter marşı müzikleriyle konvoy yaparak tepki gösteren vatandaş sabahın ilk ışıklarına kadar araçlarını durdurmayarak konvoya devam etti.

kahramanmaraş darbe girişimi son dakika son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar