MAÇ SONUÇLARI

İncirlik’te Darbecilere Tutuklama

İncirlik Hava Üssünde görevli Türk Komutan Tuğgeneral Bekir Ercan Van darbe girişiminde bulunan FETÖ’cü gruplara yapılan operasyonlar kapsamında tutuklandı.

İncirlik’te Darbecilere Tutuklama
Bu içerik 2049 kez okundu.

Vatan hainleri tarafından başlatılan darbe girişimcilerinin kilit isimleri arasında tespit edilen Tuğgeneral Van, emri altındaki 11 asker ve 1 Emniyet Müdürü gözaltına alınmıştı, daha ağır darbelerin verilmesi için savaş uçakları F-16’tıların daha uzun havada kalabilmesi için tanker uçaklarının havalanması için emri verdiği öğrenilen Tuğgeneral ve komutası altında bulunan 11 rütbeli asker çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar. Tutuklanan vatan hainleri askeri inzibatlar eşliğinde Adana Merkez Komutanlığına getirildiler. Olayın ardından kapatılan ve uçuşların yasaklandığı incirlik hava üssündeki bütün verilere güvenlik güçleri tarafından incelenmek için el konulduğu öğrenildi. Darbeci Tuğgeneralin verdiği ifade hakkında bilgi verilmezken 4’üncü Sınıf Emniyet Müdürü olan Haluk Pamukçuda yardım ve yataklıktan tutuklandı.

Tutuklanan İsimler Belli Oldu

İncirlikte vatan haini darbe girişimcileri gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı ve o isimler belli oldu. Kurmay Albay Halil Çelik, Hâkim Teğmen Faruk Savaş, Hâkim Teğmen Mustafa Haşim Boynueğri, Üsteğmen Hasan Şahna, Hava Pilot Üsteğmen Fatih Akbulut, Hava Uçak Bakım Kıdemli Üstçavuş Bülent Toygar, Binbaşı Osman Tunahan Berk, Hava Pilot Üsteğmen Hızır Özyuva, Hâkim Teğmen Gani Çetintaş, Hava Pilot Kurmay Binbaşı Devrim Eğriağaç çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

 

incirlik fetö darbe girişimi operasyon
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke