Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Akın Öztürk’ün İlk Fotoğrafı Geldi

Darbe girişimi kapsamın gözaltına alınan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk’ün Ankara Emniyet Müdürlüğündeki ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Akın Öztürk’ün İlk Fotoğrafı Geldi
Akın Öztürk’ün İlk Fotoğrafı Geldi Haberci
Bu içerik 3075 kez okundu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine akşam saatlerinde getirilen Öztürk’ün işlemleri hala sürdürülmeye devam ederken, soruşturma kapsamında başlatılan operasyonda gözaltına alınan diğer generaller de Terörle Mücadele Şubesi'ne getirilmeye devam ediyor. Vatana ihanet suçundan hakkında işlem başlatılan Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk elleri kelepçeli halde olması ise dikkatlerden kaçmadı. Daha sonra savcı karşısına çıkarılacak olan generallerin, tek tek kimlik tespitleri yapılmaya devam ediyor. 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti Malatya'da gözaltına alındığı açıklanırken 3. Ordu Komutanı Orgeneral Erdal Öztürk de Bursa’da gözaltına alındığı bildirildi. 308 askerle birlikte gözaltına alınan Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilip buradan da cezaevine gönderildi.

GENELKURMAY BAŞKANI AKAR İLE BERABER HAREKET ETTİM
TSK içinde ki darbe girişimlerinin başladığı sırada Genelkurmay Başkanlı Hulusi Akar ile beraber hareket ettiğini söyleyen 2.Ordu Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, milli iradeyi ve demokrasiyi doğrudan hedef alan herhangi bir girişimin içinde bulunmadığını ve bulunmayacağını ifade etti. Türkiye’nin süreci minimize zararlar ile atlatması için elinden gelen bütün adımları attığını ifade eden Öztürk, girişimde bulunan askerlerinde kışlasına dönmeleri için ilgili çağrıların bizzat yapıldığının altını çizdi. 

 

akın öztürk açıklama darbe girişimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar