Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Cüneyt Çakır Rio Olimpiyatlarında

Rio'da düzenlenen 2016 Olimpiyatlarına başarılı futbol hakemimiz Cüneyt Çakır davet edildi.

Cüneyt Çakır Rio Olimpiyatlarında
Cüneyt Çakır Rio Olimpiyatlarında Cem Güner
Bu içerik 527 kez okundu.

Brezilya'nın Rio şehrinde düzenlenen 2016 Olimpiyatlarına başarılı futbol hakemimiz Cüneyt Çakır davet edildi. Fifa Kokartlı hakemimi Cüneyt Çakır klasman olarak üst düzey hakemler statüsünde, bu olimpiyatlara da katılması süpriz sayılmaz.

 

HAKEM HEYETİMİZ

FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır'a Olimpiyatlarda görev aldığı maçlarda FIFA kokartlı yardımcı hakemlerimizden Bahattin Duran ve Tarık Ongun yardımcılık görevi yapacak. Hakem heyetimiz Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde düzenlenecek olan 2016 Olimpiyatları futbol müsabakaları için bu şehre gitti.

 

19'UNCU ULUSLARARASI ORGANİZASYON

Fifa kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır Uluslararası klasmanda On dokuzuncu (19) organizasyonda görev almış olacak.

 

44 YIL ARADAN SONRA

Cüneyt Çakır ve hakem heyetimiz için Olimpiyatlar ilk değil. Daha önce olimpiyatlarda görev alan hakemlerimiz vardı. 1960 yılında Roma'da düzenlenen Olimpiyatlarda Ülkemizi hakem klasmanında temsilen Sulhi Garan ve 1972 yılında Münih'te düzenlenen Olimpiyatlarda Ülkemizi hakem klasmanında temsilen  Doğan Babacan görev almıştı.

 

TOPLAM 12 TAKIM

Olimpiyatlara ev sahipliği yapan Brezilya dışında toplamda 12 takım Futbol kategorisinde ter dökecekler. Bu takımlar Güney Afrika, Japonya, Fiji, Irak, Güney Kore, Meksika, Danimarka, İsveç, Almanya, Kolombiya, Nijerya olacak.

 

BAŞLANGIÇ ve BİTİŞ

2016 Olimpiyatları futbol müsabakaları 4 Ağustos 2016 Perşembe günü başlayacak ve 16 gün sürecek. 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü oynanacak olan Final ile altın madalya mücadelesi sona erecek.

 

Cüneyt Çakır Cüneyt Çakır'ın yardımcıları Olimpiyatlar Olimpiyatlara katılan takımlar Cüneyt Çakırın görev aldığı maçlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi