Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Ev Parası Nasıl Biriktirilir?

Günden güne değişen dünyada hiçbir şey aynı kalmıyor, hayat gitgide pahalışaşıyor. Ev satın almak kolay değil. İnsanlar kredi çekmek istemiyorlar artık çünkü kredilerini geri ödemekte zorlanıyorlar. Birikim yapıp da öyle ev almak daha mantıklı görünüyor. Gelin, ev parası için nasıl birikim yapabiliriz bir göz atalım.

Ev Parası Nasıl Biriktirilir?
Ev Parası Nasıl Biriktirilir? Cem Güner
Bu içerik 616 kez okundu.

Öncelikle Evde Tasarruf! Gereksiz Harcamalara Son!

Ev parası biriktirmek istiyorsanız öncelikle gereksiz harcamalarına son vermelisiniz. İhtiyaç dışı harcamalar, önemli birikim gerektiren zamanlarda paranızı çöpe atmakla eşdeğerdir. Ev parası gibi yüklü bir miktar biriktirmek istiyorsanız lüksten vazgeçip bir süre alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekebilir.

Spor salonuna aboneliğinizi iptal ederek, en son çıkan akıllı telefonu isteyen küçük oğlunuza hayır diyerek ve tatil masraflarınızı en aza indirgeyerek daha çok para arttırabilirsiniz. Son trendlere ya da son teknoloji ürünlerine yetişmek zorunda değilseniz.

Her geçen gün bir ürün çıkıyor, hepsine nasıl sahip olabilirsiniz ki? Para biriktirebilmek için gerekli harcamaların dışına çıkmamalı ve masraftan kaçınmalısınız. Arabanız eğer çok benzin yakıyorsa LPG ile bunu önleyebilirsiniz.

 

Ek Kazanç Elde Etmek

Maaşınız ev parası için birikim yapmaya uygun değilse mesainizden sonra ya da izin günlerinizde ek iş yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Geceleri güvenlik işi yapıp, bir sitede ya da şirkette güvenlik görevlisi olabilirsiniz. Bir cafe, restaurant ya da barda haftasonları garsonluk yaparak para kazanabilirsiniz.

Eğer çok yoruluyor ve bu işlere sıcak bakmıyorsanız evden de ek iş yapabilirsiniz. İnternetten danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Ev hanımları ise yaptıkları leziz reçelleri pazarlarda satabilirler veya internetten satışa sunabilirler. Bir marketle anlaşıp yaptıkları bazlama ve poğaçaları satabilirler. Hanımlar sabun yapıp onları süsleyerek ya da nikah şekeri yaparak ev parası için katkıda bulunabilirler.

Ev parası biriktirmek Ev almak için neler yapmalı Ev almak Ev parası Para biriktirmek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar