MAÇ SONUÇLARI

Bungee Jumpıng Nasıl Bir Spordur?

Bungee jumping tarihi 1979 yılında dört Tehlikeli Sporlar Klubü üyesinin esnek halatlarla kendilerini bağlayarak Clifton Asma köprüsü'nden atlamalarına dayanır. Böylece Bungee jumping önemli bir adrenalin sporu haline gelmiştir.

Bungee Jumpıng Nasıl Bir Spordur?
Bu içerik 219 kez okundu.

Bungee Jumping adrenalin sporuna tutkun, adrenalin bağımlısı insanların merak üzerine yaptıkları ve vazgeçilmez bir spordur. Bungee Jumping serbsest atlayışların yanı sıra daha heyecanlı ve korkutucu gözükmektedir. Yüksek yerlerden yapılan atlayışlar esnek halatlar sayesinde yukarı çekilirsiniz ve heyacanı, ardrenalini iki katına çıkarır.

 

Bungee jumping tehlikeli midir?

Kuleler, balonlar ve vinçlerden yapılan atlayışlar önemli güvenlik önlemleri alınarak yapılır. Atlamanın yapılacağı ipler atlayacak kişinin kilosuna göre ayarlanır ve asla kopması mümkün olmayan malzemelerden üretilmiştir. Atlayışlardan önce her malzeme özenle kontrol edilir. Atlayıştan önce atlayıcı bacaklarından ve vücudunun ağırlık merkezinden oldukça güvenli bir şekilde kemerlerle sisteme bağlanır.

En ufak bir kazada ya da yanlış harekette kurtarıcı mekanizmalar vardır. Çoğu extreme spora göre Bungee jumping alınan önlemler sayesinde çok daha güvenlidir. Bungee jumping sağlık sorunları olan insanlar açısından tehlikeli olabilir. Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlığı, sara, aşırı kilo ve gebelik gibi durumlarda atlayış yapılmamalıdır.

 

Nerelerde yapılır?

Bu adrenalin sporu dünyanın çoğu yerinde yapılmaktadır. Abd, Avrupa ülkeleri, Britanya, Güney Amerika, Yeni Zellanda, Avustralya, Kore ve Japonya gibi ülkelerde yapılmaktadır.

Bungee Jumpıng Bungee Jumpıng Nasıl Yapılır Bungee Jumpıng Nerelerde var Bungee Jumpıng kurallar Bungee Jumpıng yapmak
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke