Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Ev almak için doğru zaman ne zamandır?

İki türlü ev - daire alma amacı vardır. Birincisi ikametgah amaçlı ikincisi ise yatırım yapmak amaçlı. İkincisi daha çok müteahhitler veya iş adamları için uygun olmaktadır. Birincisi kiradan kurtulmak isteyen kişiler veya yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişiler için geçerlidir.

Ev almak için doğru zaman ne zamandır?
Ev almak için doğru zaman ne zamandır? Cem Güner
Bu içerik 741 kez okundu.

Yaz aylarında evlere veya dairelere olan talep arttığı için fiyatlar da bir o derecede artmaktadır. Havaların iyi olması nedeniyle insanlar evleri gezip görme olanağı bulduğu için yaz aylarında evlere veya dairelere olan talep bir o kadar da artmaktadır.

 

Mesela kışın o soğuklarında kimse evinin önüne dahi çıkmak istemez ki gidip ev baksınlar. Kış ayında taşınmak da zor olur. Bu yüzden insanlar hep yazın ev bakmayı seçerler ama bu yanlış bir tercihtir aslında. Neden mi? Çünkü yazın ev fiyatları artan talepler neticesinde yukarıya doğru eğilim göstermektedir. Bu yüzden 100-150 milyar arası alacağımız evi 150-200 milyar arasında alma olasılığımız da artıyor. Yatırımcılar hep kışın bu işlerin peşine düşerler.

 

Çünkü kışın insanların kış korkusu nedeni ile evlere ve dairelere olan talep azalmaktadır. Bu da yatırımcıların ucuza kapatıp yaz aylarında kar koyarak satmalarına olanak sağlamaktadır. Nasıl mı? Kışın evlere veya dairelere olan talepler düştüğü için yatırımcı evi veya daireyi atıyorum ki 150 milyardan aldı. Yazın evlere olan talep arttığı için 175-200 milyar arasında fiyatla satmaktadır.

 

Bu durumda evi veya daireyi alacak olan kişinin daha fazla para vermesini sağlayacaktır. Böylelikle kredi çektiyseniz gereksiz yere fazla para ödemek zorunda kalacaksınız ve gereksiz bir fazla para ödemiş olacaksınız.

Sıcak bir yuva için kendi yuvanız için, kiralarda gezmemek için ve düşük bütçe ile ev alabilmek için kış aylarını tercih etmek gerekir.

Ev almak ne zaman ev alınmalı Ev almak için doğru zaman Ev satmak Ev fiyatları ne zaman düşer
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar