Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Açken Mide Ağrısı

İnsanlar için mide ağrısı gerçekten de zor bir durumdur. Günlük yaşamı engelleyecek seviyede meydana gelecek ağrıların birçok nedeni vardır. En çok ise açlık durumunda oluşan mide ağrılarıdır ve uzun süre geçmez.

Açken Mide Ağrısı
Açken Mide Ağrısı Cem Güner
Bu içerik 1559 kez okundu.

Mide Açken Asit Üretimini Arttırır; Mideye belirli zamanlarda yeterli besin girmediği takdirde, mide kendi kendine asit üretimini arttırmakta ve sindirime devam etmektedir. Bu nedenle de açken midede oluşabilecek ağrılar can sıkabilir. Mutlaka beslenme düzenine dikkat edilmesi ve sağlıklı yiyecekler tüketilmesi gerekecektir. Aç bir mide meydana getireceği asit salgısı yüzünden ağrının yanında zamanla çeşitli mide hastalıklarına bile neden olabilmektedir.

 

Açlığı Bastırmak İçin Zararlı Atıştırmalıklardan Uzak Durulmalı; Özellikle mide açken yenecek çikolata, dondurma, şeker ve asitli içecekler, mideye çok zarar vermekte ve geçmesi çok zor olan mide ağrısı oluşumlarına neden olmaktadır. Mide açken mutlaka besleyici ve doyurucu bir yemek yenmelidir. Bu tür mide ağrılarını doğal yollar ile engelleyemeyenler ise, mutlaka doktor desteği alarak gerekirse ilaç kullanmalıdır. Aslında açken meydana gelen mide ağrıları en normal karşılanan ağrılar arasında yer alır. 

 

Midenin uzun süre boş kalmaması ve öğünlerin atlanmadan tamamlanması çok önemlidir. Mideyi uzun süre tok tutacak besleyici bir kahvaltı ile güne başlanmalı, hafif ve sağlıklı yiyecekler ile de öğle ve akşam yemekleri tamamlanmalıdır. Ana öğünler haricinde ara öğünlerde de meyve ya da kuru yemiş gibi besinlerle mide desteklenmelidir. Böylelikle meydana gelebilecek mide sorunları için önlem alınmış olur.

Mide ağrısı ağrıyan mideye ne yapılır Mide ağrısına ne yapılabilir Hangi ilaç kullanılabilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar