Galatasaray'ın Diarra Transferinde Son Durum

Lokomotif Moskova'da oynayan Lassana Diarra'nın Galatasaray'a transferi ile ilgili son durumu sizler için araştırdık.

Galatasaray'ın Diarra Transferinde Son Durum
Galatasaray'ın Diarra Transferinde Son Durum Cem Güner
Bu içerik 334 kez okundu.

Lokomotif Moskova takımında mutlu olmadığını dile getiren Lassana Diarra'nın, arkadaşı Drogba'ya Galatasaray'ı sorması ve Galatasaray yönetimine mesaj iletmesi ile bu konu Galatasaray'ın gündemine oturmuş oldu. Geçmişinde Real Madrid gibi köklü bir kulüp bulunan oyuncu Galatasaray'ın iştahını kabarttı.

 

PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Ancak transferin önündeki engeller henüz kaldırılabilmiş değil. Lokomotif Maskova oyuncusuna 10 milyon dolar tazminat borcu çıkartmıştı. Bu rakamın indirilmesini isteyen Galatasaray'a bugün cevap Moskova takımından geldi. 10 milyon dolar tazminat borcunu kulüp 8 milyon dolara düşürdüğünü açıkladı. Bu durum Galatasaray'ın beklentisinin üstünde. Galatasaray ise ilettiği ilk mesajda 5 milyon üzerinde bir tazminatı kabul edemeyeceklerini iletmişlerdi. Moskovadan gelen 8 milyon dolar cevabı transfer sürecini uzatacak anlamını taşıyor. Görüşmeler henüz sonlanmadı, pazarlık sürüyor.

 

FUTBOLU BIRAKIRIM

Lassana Diarra ise ipleri kopartmış durumda. Daha önceki açıklamasında kulübüne rest çeken Lassana Diarra Galatasaray'a gönderilmemesi halinde Futbolu bırakacağını açıklamıştı. Anlaşma gereği oyuncu futbolu bırakırsa, Moskova takımının alacağı olan 10 milyon doların tamamı ortadan kalkacak. Bu noktada henüz Moskova takımının attığı 2 milyon dolarlık bir adım var, ötesi ne olacak netlik kazanmış değil.

 

SOSYAL MEDYA DİARRA İSMİNİ BEĞENDİ

Sosyal medyada Galatasaray takipçileri Lassana Diarra isminin gündeme düşmesinden sonra bir çok mesaj atarak Galatasaray kulübünün sorunları aşması yönünde talep ilettiler. Lassana Diarra'nın kendi profil sayfasındaki takipçi sayısı 1 günde 85bin kişi arttı.

Lassana Diarra Lokomotif Moskova Galatasaray Diarra transferi ne oldu Transferde son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Galatasaray 3 - 1 Gaziantepspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)
Trabzonspor 4 - 1 Adanaspor Maç Sonucu (GOLLER VE ÖZET)