Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Serie A'daki Yeni Düzenlemeye Juventus Cephesinden Tepki

Serie A'da yeni sezonda yürürlüğe girecek olan yeni kurallara ilişkin Juventus teknik direktörü Beppe Marotta'dan eleştiriler geldi. Marotta, yeni sezonda yürürlüğe girecek olan bu kuralların, Seria A'daki çok az futbolcuya uyduğunu belirtti.

Serie A'daki Yeni Düzenlemeye Juventus Cephesinden Tepki
Serie A'daki Yeni Düzenlemeye Juventus Cephesinden Tepki Doğukan
Bu içerik 494 kez okundu.

Yeni kurallara göre Seria A'da bulunan bir takımda yer alan 25 oyuncudan en az 4 tanesi alt yapıda yetişmiş ve önceden 1. Lig'de top koşturmuş olması gerekmektedir. İlk 11 içerisindeki diğer oyuncuların İtalyan olup olmamasına ilişkin bir düzenleme şuan için yapılmış değil.

 

YABANCI SAYISI

Yapılan bu yeni düzenleme ile birlikte yerli yetenekleri arttırmayı planlayan Serie A yönetimi, yabancı futbolcu sayısını da azaltmaya yönelik bir girişim yapmış bulunmaktadır.

 

MORATTA TEPKİLİ

Juventus teknik adamı Moratta ise, yaptığı açıklamada bu yeni uygulamanın futbol dinamiklerine aykırı olduğunu belirtti. Konuyla ilgili olarak İtalyan Tuttusport'a konuşan Beppe Moratta, Juventus'u bu tarz bir sorunu FIFA yüzünden de yaşadığını belirtti.

Daha önceden FIFA'nın getirdiği düzenlemeler yüzünden Hernanes'i Şampiyolar Ligi kadrosuna dahil edemeyen Juventus, yine buna benzer bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Juventus'un yeni sezonda tekrardan şampiyon olmak istediğini söyleyen ancak sürekli bu tarz saçma kuralların ortaya çıktığını söyleyen Moratta, duyduğu şikayeti dile getirdi. Moratta bu uygulama ile asıl hedeflenilen durumun, takımların kendi altyapı sistemlerini kurabilmeleri olduğunu öne sürdü.

Bu sayede büyük takımların küçük oyuncularını diğer takımlara kiralamasının da önüne geçileceğini belirtti.

Seria A Juventus Juventus'tan Tepki Marotta Fıfa Beppe Moratta
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar