Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Hıncal Uluç Sert Konuştu

''Galatasaray, son yıllardaki düşüşünü ve adına yakışmayan yönetim tarzını hak etmiyor'' sözleri ile eleştiriye başlayan ünlü spor yazarlarından Hıncal Uluç, eleştirilerine şöyle devam ediyor.

Hıncal Uluç Sert Konuştu
Hıncal Uluç Sert Konuştu Doğukan
Bu içerik 512 kez okundu.

Başarısızlıklara Değindi!

Galatasaray yıllardır ülkenin lokomotifi konumunda olan bir takım, kuşkusuz ki ilk Avrupa kupasını alan ve dünya çapında en çok tanınan Türk takımı olarak biliniyor. Ama günümüz yönetim hatalarına ve takım mühendisliğine baktığınız zaman yapılan yanlışların ardı arkası kesilmiyor. Kendi stadı olmayan, borç yükü altında ezilmiş, stada seyirci çekemeyen ve gelen seyircilere de seyir zevki vermeyen bir takım profili sergiliyor. Elbette ki bunun da bir neden sonuç paralelinde irdelenmesi gerekiyor. Peki bu olumsuzluklara yol açan nedenler nelerdir? Elbette ki bugün yapılan yönetim yanlışlarının bu başarısızlık ortamında payı olmasına rağmen bu güne kadarki yönetimlerin yapmış oldukları yanlışların faturasını bu yönetime kesmek acımasızlık olacaktır.

Yapılan Transfer Hataları ve Değerinden Fazla Ödenen Futbolcu Giderleri!

Yıllar içerisinde en çok başkan ve yönetim kurulu değişikliğine giden kulüp olan Galatasaray devamlılığı sağlanamayan yönetimlerin ve alınan yanlış kararlar neticesinde bu duruma gelmiştir. Yapılan transfer hataları ve değerinden fazla ödenen futbolcu giderleri de bu durumun hazırlanmasına dayanak oluşturmuş görülüyor. Öyle ki geçen senelerde bir ara transfer döneminde 10 dan fazla futbolcunun yüksek bedellerle kadroya katılması ve bu futbolculardan birisi hariç diğerlerinin takıma hiçbir fayda sağlamaması gözle görülür örneklerden birisidir.

Anlaşmalara da Değindi!

Bunun yanı sıra Avrupa kupalarına katılamamanın getirdiği maddi kayıplar, gerekli sponsorluk anlaşmalarının yapılamaması ve taraftarların da kulübe yeteri kadar sahip çıkmamaları neticesinde kulüp zor zamanlar yaşıyor. Altyapıya önem vermeyen hiçbir kulübün başarılı olamadığı kanıtlanmış bir durumken Galatasaray'ın öz kaynak düzenine yeteri kadar değer vermediği görülüyor. 

Hıncal Uluç Hıcal Uluç Sert Konuştu Galatasaray Galatasaray Hakkında Konuştu Spor Yazarı Hıncal Uluç Spor Yazarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi