Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Samir Nasri Beşiktaş’a Geliyor

2015-2016 sezonunu birinci olarak tamamlayan Beşiktaş’ta transfer çalışmaları devam etmektedir. Fikret Orman dönemine kadar borçlarla boğuşan Beşiktaş’ın yaptığı transferlerin boş çıkmasıyla sıkıntıya uğramıştı. Ancak son yıllardaki gelişmeleriyle Beşiktaş süper ligi birincilikle bitirmeyi başarmıştır. Şampiyonlar ligi başlamadan Sosa’nın gidişiyle Beşiktaş yeni oyuncu arayışına başlamıştır. 2016-2017 Turgay Şeren sezonundaki ilk maçı da kazanan Beşiktaş Manchester City’nin oyuncusu Samir Nasri’yi bir yıllığına kiraladı.

Samir Nasri Beşiktaş’a Geliyor
Samir Nasri Beşiktaş’a Geliyor Doğukan
Bu içerik 729 kez okundu.

Sosa'nın Yeri Doldu!

Bu transferle Sosa’nın boşluğu Samir Nasri ile doldurulmuş oldu. İngiliz takımın yöneticilerinin oyuncunun ikna edilmesi durumunda kiralanabileceğini açıklamasıyla Beşiktaş’lı yöneticiler oyuncunun menajeriyle hemen irtibata geçtiler. Bunun sonucunda fransız oyuncu ikna edilmiş ve kendi renklerine bir yıllığına bağlanmıştır. Samir Nasri’nin yıllık alacağı para 6.5 milyon Euro olarak belirlenmiştir. Beşiktaş’ın Manchester City’le bu ücret hakkındaki görüşmeler devam etmektedir.

 

Yıllık Ne Kadar Alacak?

Ücretin nasıl paylaşılacağı konusu hala tartışılmaktaydı. Ancak sonra alınan habere göre ingiliz takımı siyah- beyazlıların ücretin önemli bölümünü karşılaması koşuluyla transferin kabul edileceğini açıklamıştır. Sonuç olarak Beşiktaş’ın ücretin %60’ını karşılama teklifini kabul ederek Samir Nasri transferini onaylanmıştır. Beşiktaş bir yıllığına Samir Nasri’yi renklerine katmayı başarmıştır. Anlaşma tam olarak 6.5 milyon Euro’nun %60’ını yani 3.900.000 milyon Euro kadarını Beşiktaş geriye kalan 2.100.000 Euro kadarını da Manchester City’nin ödeme kararıyla sonuçlanmıştır. Fransız oyuncu Samir Nasri’nin cuma günü İstanbul’da olacağı son dakika haberi ile belirtilmiştir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi