MAÇ SONUÇLARI

Fenerbahçe'nin Dinmeyen Sow Aşkı

Önceki yıllarda Fenerbahçe forması giyen ve başarılı bir grafiğe sahip olan Moussa Sow 2015 yılında 17 Milyon Euro bedelle Al ahli takımına transfer olmuştu. Türkiye piyasasında en çok para kazandıran transferler listesinde yen alan Sow, Al Ahli takımında beklediğini bulamadığı ve Fenerbahçeye geri dönmek istediğini dile getirmişti.

Fenerbahçe'nin Dinmeyen Sow Aşkı
Bu içerik 150 kez okundu.

Moussa Sow Geri mi Dönüyor?

Fenerbahçe kulübünün de Sow un ardından dünyaca ünlü yıldızları kadrosuna katmasına rağmen hücüm yönündeki boşluğu dolduramadığı ve Sow konusunda pişmanlık yaşadığı da bilinmekte. Hal böyle iken hem Fenerbahçe'nin hem de Moussa Sow un beklentileri ortak bir payda da bulunmuş görünüyor. Öyle ki Al Ahli klübünden yıllık 3.5 milyon Euro kazanan yıldız futbolcunun Fenerbahçe'den kazanacağı yıllık 2-2.5 milyon Euro civarındaki bir rakama razı olduğu söyleniyor. 

Moussa Sow transferine 17 milyon Euro harcayan ve oyuncunun beklentileri karşılamaması nedeni ile sıkıntıda olan Al Ahli kulübü yöneticilerinin de bu transfere kiralık olarak onay verebilecekleri söyleniyor. Öyle ki hem Moussa Sow'a verilen yıllık 3.5 milyon Euro gibi bir rakamdan tasarruf etmiş olacak hem de kiralama bedelinden gelen bir miktar parayı kasasına koymuş olmayı planlayan Al Ahli yöneticileri, oyuncunun kiralama bedelini ise yıllık 2 milyon Euro olarak talep edeceği öğrenilen bilgilerin arasında. Fenerbahçe kulübü de bu bedeli UEFA kupasında oynayacağı maçların gelirlerinden karşılamayı planlıyor. Oyuncunun transferi ile hücum hattında alternatif bir oyuncu grubu planlayan Fenerbahçe yönetiminin transferi önümüzdeki günlerde noktalayacağı düşünülüyor. 

Moussa Sow Fenerbahçe Transfer Sow Aşkı Al Ahli
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke