MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Mesut Özil’den Arsenal’a 10 Numara Resti

Oynadığı futbol ile küresel anlamda göz dolduran Türk kökenli futbolcu Mesut Özil, transfer olduğu Arsenal’da 10 Numaralı formanın boşa çıktığını söyleyerek, “O formayı kesinlikle almam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Mesut Özil’den Arsenal’a 10 Numara Resti
Bu içerik 316 kez okundu.

Oynadığı futbol ile küresel anlamda göz dolduran Türk kökenli futbolcu Mesut Özil, transfer olduğu Arsenal’da 10 Numaralı formanın boşa çıktığını söyleyerek, “Almanya Milli Takımında da Lukas Podolski 10 numaralı formayı bıraktı ve onun yerine o formayı ben devir aldım ve Finlandiya karşısında formam ile ciddi bir mücadele verdim” İfadelerini kullandı. 2013 yılında Real Madrid’de oynadığı dönemde de 11 numaralı forma ile sahaya çıktığını söyleyen Özil, “Arsenal’da 10 Numarayı giyen ise Jack Wilshere’ydi fakat Bournemouth’a kiralık olarak transfer oldu. Bu formayı alabilmek için gerekli mücadeleyi vereceğim, o formanın benim hakkım olduğunu düşünüyorum. Formanın bir oyuncu için ifade ettiği çok şey vardır ben buna direk olarak inanıyorum” söylemlerinde bulundu.

ZİNEDİNE ZİDANE, DEİGO MARADONA VE PELE’DE 10 NUMARALI FORMAYI GİYİYORDU
Futbolda en önemli mevkilerden birinin oyun kuruculuk olduğunu belirten Mesut Özil, “Bende bu alanda ter döküyorum. Oyun kurucu olmanın gerektirdiği birçok şey var, forma numaranız dahi motivasyonunuzu etkiliyor. Zinedine Zidane, Deigo Maradona ve Pele gibi isimlerde 10 Numaralı formayı giydi. Bir noktada bende onlar gibi olmak istiyorum. 10 Numara benim favori numaram” ifadelerini kullandı.

mesut özil 10 numara forma açıklama
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke