MAÇ SONUÇLARI

Milli Takım tutunmaya çalışıyor

Dünya Kupası eleme mücadeleleri kapsamında ilk maçı Hırvatistan karşısında şu aralar oynayan Milli takımımız sahada tutunmaya çalışıyor.

Milli Takım tutunmaya çalışıyor
Bu içerik 281 kez okundu.

Dünya  Kupası eleme mücadeleleri kapsamında ilk maçı Hırvatistan karşısında şu aralar oynayan Milli takımımız sahada tutunmaya çalışıyor. Çok net atak bulamayan milliler topu orta sahada tutmaya rakip sahada pas yapmaya çalışıyor. 

UZAKTAN DENEMELER

Henüz maçın 20'inci dakikası ve iki takımında çok net bir gol pozisyonu bulunmuyor. Uzaktan bir kaç deneme var ancak gol ile sonuçlanacak kadar tehlikeli bir atak bulunmuyor.

MODRİC CİDDİ TEHLİKE

Hırvatistan'ın etkili silahlarından olan Modric kalemizi iki sefer yoklamak istedi ancak isabet sağlayamadı. 

PAS YAPMA ARZUSU

Oyuncularımızdaki pas yapma arzusu gözle görülür şekilde belli oluyor. Topu alan defans oyuncusu doldur boşalt yapmak yerine yakında pas verecek kişileri arıyor. Bu durum milli takımımızda taktiksel anlamda bir değişiklik mi oluyor acaba dedirtebilecek nitelikte. Hırvatistan ile oynadığımız önceki müsabakada defanstan top çıkartırken hemen uzaklaştırma yöntemi tercih ediliyordu.

ARDA TURAN YOK

Arda Turan, Selçuk Şahin gibi yıldızların bulunmadığı takımımızda çok zayıf bir görüntü henüz yok. Genç oyuncuların kondisyonu ne kadar sürer bilinmez ancak sahada tutunmaya çalışan bir milli takımı mevcut. 

 

Milli takım Türkiye Maç raporu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke