Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Şampiyonlar Ligi Maçları Artık 1 Saat Geç Başlayacak

Yaz saati uygulamasına yönelik karar değişikliği bugün Resmi Gazetede yayınlandı. Buna göre artık saatler geriye alınmayacak, Şampiyonlar Ligi maçları 22.45’de başlayacak.

Şampiyonlar Ligi Maçları Artık 1 Saat Geç Başlayacak
Şampiyonlar Ligi Maçları Artık 1 Saat Geç Başlayacak Haberci
Bu içerik 373 kez okundu.

Yaz saati uygulamasına yönelik karar değişikliği bugün Resmi Gazete yayınlandı. Buna göre karar değişikliğinde ki amacın gün ışığından daha fazla yararlanılması için olduğu bildirilirken, bu durum spor müsabakalarının saatlerini de doğrudan etkiledi. Karar ile birlikte milyonlarca sporseverin merakla ve heyecanla beklediği Şampiyonlar Ligi maçlarının saati 21.45’ten 22.45’e çıkmış oldu. Dolayısı ile 22.45’ten başlayan mücadelelerin bitiş zamanı olarak ise 00.30 işaret edildi.

AYNI DURUM UEFA MAÇLARI İÇİNDE GEÇERLİ, SAAT 21.00 VE 23.05’TE BAŞLAYACAK

Bu durum sadece Şampiyonlar Ligi müsabakalarını değil aynı zamanda UEFA maçlarını da etkiledi. Buna göre UEFA arenasında mücadele eden takımlar, Perşembe günleri saat 20.00 ve 22.05’te oynadıkları maçları artık 21.00 ve 23.05’te oynayacaklar. Bu durum aynı zamanda bir maçın Türkiye’de iki güne yayılması anlamına geliyor. Diğer taraftan Basketbol içinde aynı durum söz konusu olurken bazı NBA maçlarının başlaması sabah saat 06.30’u bulacak. Spor yorumcuları karar hakkında henüz net bir görüş bildirmezken, bazı kesimler bu durumun olumsuzluk yaratmayacağı yönünde görüş bildirdiler. Son olarak Şampiyonlar Liginde ki temsilcimiz Beşiktaş’ın, Napoli, Benfica ve D.Kiev ile olan 30 Ekimden sonra ki mücadeleleri de 22.45’te başlayacak. 

şampiyonlar ligi maçları beşiktaş başlama tarihleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar