Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Süper Lig Hakemleri Daha Çok Kazanacak

Merkez Hakem Kurulu gerçekleştirdiği yapısal düzenlemeler ile birlikte bu yıl ki Spor Toto Süper Lig mücadelelerini yönetecek hakemlerin maaşlarını belirledi.

Süper Lig Hakemleri Daha Çok Kazanacak
Süper Lig Hakemleri Daha Çok Kazanacak Haberci
Bu içerik 521 kez okundu.

Merkez Hakem Kurulu gerçekleştirdiği yapısal düzenlemeler ile birlikte bu yıl ki Spor Toto Süper Lig mücadelelerini yönetecek hakemlerin maaşlarını belirledi. Buna göre aralarında sözleşme imzalanan 22 Spor Toto Süper Lig maç hakemi 3 ayrı kategoriye ayrıldı ve 1’er yıllık kontratlar imzalandı. Yayınlanan bildiride hakemlerin maaşları belirlenirken birkaç farklı kıstasın ele aldığını ve bunlarında kokart ve kıdem olduğu söylendi.

Cüneyt Çakır, Hüseyin Gökçek ve Ali Palabıyık gibi isimlerin ise 20 bin lira maaş alacağı ifade edilirken, diğer hakemlerde ise bu ücretlerin kademeli olarak düşürüleceği söylendi. Diğer taraftan merkezden alınan bilgilere göre ise performansından memnun olunmayan hakemlerinde görevden uzaklaştırılarak bir alt klasmana gönderileceği ifade edildi.

 

TRABZONSPOR BAŞKANI MUHARREM USTA KONUYU DEĞERLENDİRDİ

Diğer taraftan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Futbolun kalitesinin temelde yönetiliş biçimi ile doğru orantılı gittiğine dikkat çeken Usta, “Burada iki takımın fiziki mücadelesinden çok maçın nasıl yönetildiği de çok önemli. Çünkü bu kulüpleri direk olarak etkiliyor. Hakemlerimizin ne kadar aldığından daha çok, nasıl maç yönettikleri araştırılmalı ve değerlendirilmeli. Sağlıklı sonuçlar alınan hakemler ile yola devam edilmeli” söylemlerinde bulundu. 

trabzonspor süper lig hakem spor toto süper lig
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi