MAÇ SONUÇLARI

Dick Advocaat’ın Fenerbahçe İçin 10 Adımlık Reçetesi

Geçtiğimiz sezon ligde istediği başarıyı yakalayamayan bu sezonda lige iyi bir başlangıç yapamayan Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, sarı lacivertli ekip için 10 adımlık bir reçete hazırladı.

Dick Advocaat’ın Fenerbahçe İçin 10 Adımlık Reçetesi
Bu içerik 190 kez okundu.

Geçtiğimiz sezon ligde istediği başarıyı yakalayamayan bu sezonda lige iyi bir başlangıç yapamayan Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, sarı lacivertli ekip için 10 adımlık bir reçete hazırladı. Düzenlediği basın toplantısında konuşan Advocaat, “Fenerbahçe Vitor Pereira döneminde bazı stratejik hatalara imza atmış ne yazık ki, bugün birçok oyuncumuz kendi performansını yakalayamamış ve hantal kalmış. Büyük bir yapısal düzenleme içerisine giriyoruz. Şunu söyleyebilirim ki Bursaspor maçından sonra dikey şekilde yükseliş gösteren bir Fenerbahçe bulacak taraftarlarımız ve Kasım ayı bizim ayımız olacak. Ben inanıyorum ki ben ve futbolcularım inanarak, bu yıl şampiyonluğa ulaşacak” ifadelerini kullandı.

10 ADIMLIK REÇETEDE İLK KURAL: FUTBOL BASİTTİR
10 Adımlık reçetesinde ilk sıraya futbol basittir diyerek manidar bir ifade koyan tecrübeli teknik direktör Dick Advocaat, “İkinci sıramızda ise futbolcuların kalplerini maça koyması var. Üçüncü sırada ise en büyük yeteneğin, birlikte ve takım halinde hareket etmenin gerekliliği. Takım olmak ve her zaman sonuç getirir ise dördüncü kuralımız. Beşinci adımız, Kulüpte her zaman futbol atmosferini hissetmemiz gerekiyor, altıncı adımımız pozitif olmak ve kendimize güvenmek. Yedinci adımımız, başta siz kendiniz gerçek bir takım olduğunuza inanmalısınız. Herkesin birbirine inanması sekiz, rakipler için zor ve sertli olmak 9 son olarak takım olarak çok çalışmak ise 10.cu adımımız” dedi.  

fenerbahçe dick advocaat yeni sezon 10 adımlık reçete
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke