Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kurban Sabahı Kavurma İle Değil Normal Kahvaltı İle Güne Başlamak Gerekiyor

Kurban Bayramının gelmesi ile aşırı miktarda et tüketimi olması konusunda halkı uyaran uzmanlar, bayram süreci dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı.

Kurban Sabahı Kavurma İle Değil Normal Kahvaltı İle Güne Başlamak Gerekiyor
Kurban Sabahı Kavurma İle Değil Normal Kahvaltı İle Güne Başlamak Gerekiyor Haberci
Bu içerik 1123 kez okundu.

Kurban bayramı dönemlerinde sabah akşam et tüketerek beslenen birçok kişinin hastaneleri doldurduğuna dikkat çeken uzmanlar, en çok kayıp verilen dönemlerin bu süreçler olduğunu hatırlattı. Özellikle bu sene havaların sıcak geçtiği dönemlere denk gelen kurban bayramının insan sağlığını olumsuz yönde etkilemesinin kaçınılmaz olduğunu hatırlatan uzmanlar, bayram boyunca diğer günlerde tüketilen su miktarının arttırılması gerektiğini açıkladı. Bayram ziyaretleri sırsında sunulan çay ve kahvenin dozunun kaçırıldığı zaman ciddi kalp sorunlarına neden olduğunu belirten uzmanlar, çay ve kahve yerine evde hazırlanan ev yapımı limonata ve ya gül sularının nane ile tatlandırılarak ikram edilmesinin daha faydalı olacağını söylüyor.

BAYRAM SABAHI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uzmanlar sabah kahvaltısını kavurma ile açan kişilerin normal bir sabah kahvaltısı seçmeleri gerektiğini hatırlatırken, misafirlik sırasında ikram edilen tatlı ve pastaların mümkün oldukça az tüketilmesi gerektiğini, şerbetli tatlı yerine şeker oranı azaltılarak hazırlanan sütlü tatlıların tercih edilmesini önerdi. Bayram telaşı ve kalabalığın durulduğu saatlerde yürüyüş yapılmasının gerektiğini belirten uzmanlar, bu sayede yenen etlerin ve tatlıların bünyeye kazandırdığı kalori miktarından kurtulmanın kolay olacağını açıkladı.

kurban bayramında dikkat edilmesi gerekenler bayram sabahı yapılması gerekenler kavurma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar