Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Fenerbahçe Başarı İstiyorsa Futbolcularına Güvenmeli

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat Bursaspor karşısında alınan yenilgi sonrası düzenlediği basın toplantısında kötü gidişatın nedenlerini ve çözümlerini anlattı.

Fenerbahçe Başarı İstiyorsa Futbolcularına Güvenmeli
Fenerbahçe Başarı İstiyorsa Futbolcularına Güvenmeli Haberci
Bu içerik 575 kez okundu.

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat Bursaspor karşısında alınan yenilgi sonrası düzenlediği basın toplantısında kötü gidişatın nedenlerini ve çözümlerini anlattı. Aslında sorunun tedavisi net bir şekilde ortadır diyen tecrübeli teknik adam Advocaat, “Oyuncularımıza, Futbolcularımıza güven vermemiz gerekiyor onlar kendilerini rahat hissedebileceği bir ortamda sahaya çıkmalılar. Taraftarı ile yönetimi ile kendilerine güvenildiğini bilmeliler. Kaliteli bir kadroya sahibiz, fiziki açıdan eksikliğimiz olduğunun söylenmesi Fenerbahçe’ye karşı art niyetli söylenmiş bir sözden ibarettir. Kaliteli bir futbol ortaya koyduk, fakat gol bulmakta sıkıntı çektik. Zorya ile olan mücadele ile dikey bir çıkış yakalamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TAKIM İÇERİSİNDE POPÜLER OLMAYAN KARARLAR ALIYORUZ
Geldikleri günden bu yana şampiyonluk konusunda ki ısrarcı tavırlarının devam ettiğini belirten Dick Advocaat, “Daha öncede lige kötü başlayışlar yaptığımız oldu. Bunu futbolcularıma özellikle anlatıyorum, şuna inanmalıyız, karamsarlığa düşmemeliyiz. Henüz daha ligin başındayız, 3 maçımızı yeni oynadık. Dengelerin değişmesini etkileyecek birçok unsur var önümüzde büyük bir maraton var, bu maratona hazırlanmalı ve en iyi futbolu sahaya yansıtmalıyız. Popüler olmayan, medyaya yansımayan birçok karar alıyoruz, bunların takıma geri dönüşleri elbette ki olacaktır.” Dedi. 

fenerbahçe dick advocaat zorya bursaspor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar