Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Robin Van Persie Neden Bir Türlü Hazır Olamadığını Açıkladı

Fenerbahçe’nin büyük umutlar ile getirdiği dünya yıldızı oyuncusu Robin Van Persie, neden bir türlü tam konsantre oynayamadığını açıkladı.

Robin Van Persie Neden Bir Türlü Hazır Olamadığını Açıkladı
Robin Van Persie Neden Bir Türlü Hazır Olamadığını Açıkladı Haberci
Bu içerik 464 kez okundu.

Fenerbahçe'nin Zorya maçında da yedek soyunan Van Persie'nin neden bir türlü yüzde yüz hazır hale gelemediği ortaya çıktı. Hollandalı oyuncunun kariyeri boyunca yaşadığı ağır sakatlıkların etkisini bir türlü atlatamadığı ve bu nedenle sürekli ağrılar çektiği bildirildi.

Van Persie'nin salonda yaptığı çalışmalarla eski gücüne kavuşmak için büyük çaba sarf ettiği, ancak bir bölgesini güçlendirmeye çalışırken yüklenme nedeniyle başka bölgelerinde sorun yaşadığı ifade edildi. Bu sorunlar nedeniyle Hollandalı golcünün ağrılarının bir türlü dinmediği ve sahada güçsüz gözüktüğü kaydedildi. Teknik direktör Advocaat ise fiziksel olarak güçlenmeden Van Persie'yi 11'e almayı düşünmüyor.

Arsenal'de oynarken 2008'de uyluk ve kalça kaslarındaki gerilme nedeniyle tam 58 gün takımdan ayrı kaldı. Ayak bileği yaralanması nedeniyle 2010 yılında 155 gün formasından uzak kaldı. Bu kariyerinin en uzun sakatlığıydı. 2011 sezonunda yine aynı sorundan 72 gün kaçırdı. Manchester United'da 2013-14 sezonunda uyluk ve kasık problemleri nedeniyle 65 gün futbola uzaktı. F.Bahçe'ye geldiği günden bu yana ise sakatlıklar nedeniyle 68 gün takımdan ayrı kaldı.

Sadece Grasshoppers rövanşına 11'de başlayıp 68 dakika sahada kaldı. 3'ü lig (93 dk), 3'ü Avrupa (123 dk) olmak üzere 6 maçta 216 dakika sahada kalan Hollandalı, gol atamazken sadece bir asist yaptı. Bu maçlarda 7 şut şekerken 3'ü isabetliydi.

robin van persie fenerbahçe açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi
FIFA ve FIFPro, Yılın 11’i için 55 Kişilik Aday Belirledi