Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

DGS Sonuçları Açıklandı

İki yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunlarını ilgilendiren 21/08/2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş sınavı sonuçları açıklandı.

DGS Sonuçları Açıklandı
DGS Sonuçları Açıklandı Cem Güner
Bu içerik 1401 kez okundu.

İki yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunlarını ilgilendiren 21/08/2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş sınavı sonuçları açıklandı

 

NORMALDE AÇIKLAMA

Sınavın gerçekleştirildiği 21/08/2016 tarihinden itibaren normalde sınav açıklanma süresi olan 15 gün içerisinde açıklanması beklenen sınav sonuçları halen açıklanmış değil. Ösym bayram öncesinde sosyal hesabı twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada Dikey Geçiş Sınav sonuçlarının bayramdan sonra açıklanacağını belirtmişti. Bayram bitimi itibariyle gözler Ösym'de olsa da halen açıklanan bir sonuç bulunmuyor. 

 

İLK KEZ DENENEN YÖNTEM

Bu yıl ÖSYM tarafından ilk kez denenen bir yöntem aktif edildi. Öğrencilere haricen cevap kağıdı dağıtılmadı. Adaylar soru kitaplarında soruların alt kısmında bulunan alanlara cevaplarını işaretlediler. Bir milyonu aşkın öğrencinin girmiş olduğu bu tarz sınavlarda normalde her öğrenci için tek sayfa okunarak sıralamalar yapılıyordu ancak yeni sistemde her öğrenci için okunması gereken 30 sayfa ortaya çıktı. Bu durum açıklanma süresini uzatmış oldu. Her öğrenci için tek sayfa okunduğunda 15 günde açıklanan sınav basit bir matematik hesabı ile süreci 30 kat arttırmış oldu. Elbetteki bu süreç 450 gün gibi bir süreye tekabül edemez. Ancak Ösym'nin sessizliğini koruması insanları tedirgin hallede sokmakta. 

Nitekim bu sınav sonucuna göre dört yıllık fakültelere yerleştirilen öğrenciler olacak. Eğitim Öğretim hayatı bazı fakültelerde başladı, bazılarında ise 1 hafta sonrasında başlayacak. DGS sonuçları açıklandıktan sonra 20 gün kadarda tercih süreci sürse, sınav sonucuna göre yerleştirilen öğrenciler ÖSS sınavı ile yerleştirilen sınıf arkadaşlarına oranla daha geri planda kalmış olacaklar.

 

DGS SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI.

Bugüne kadar açıklanmayan ve açıklamalarla ötelenen sınav sonuçları bu sabah itibariyle açıklandı. Meslek yüksek okulu mezunlarının dört yıllık fakülte tercihi yapmasının önünü açan sınav sonuçları ösym nin sayfasında ilan edildi. 

DGS Sınav sonucuna bakmak için tıkla.

DGS sonuçları DGS sınav sonuçları DGS ne zaman açıklanacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar