MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Dursun Özbek Galatasaray’ın Toplam Borcunu Açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek düzenlediği basın toplantısında kulübün toplam borcuna ilişkin detayları açıkladı

Dursun Özbek Galatasaray’ın Toplam Borcunu Açıkladı
Bu içerik 152 kez okundu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da Eylül ayı olağan divan kurulu toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ‘Galatasaray’ın bankalara olan borcu, ben göreve geldiğim tarihten bu yana aynı seviyede seyrediyor.

An itibari ile bankalara olan toplam borcumuz 230 milyon dolar, ancak bu 230 milyon doları 6 milyon dolarlık kısmını kulübümüz tarafından yapılan otel yatırımları oluşturuyor. Otel yatırımlarını çıkardığımızı varsayarsak toplam borç tutarı 224 milyon dolar oluyor. Ancak burada toplam borç miktarından daha önemli olan bir şey var ki o da Galatasaray’ın çeşitli finansal kuruluşlara olan borçlarından mütevellit her yıl 40 milyon dolar faiz ödüyor olması. Yani konsolide olarak 60 milyon dolar civarında bir zarar söz konusu. Meblağı borç farkı olarak ifade edecek olursak 330 milyon dolar diyebiliriz’ ifadelerini kullandı.

 

SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE UZLAŞMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Maliye Bakanlığı ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde Galatasaray’ın yüklü miktardaki vergi borçlarının 19 milyon  Türk Lirası’na kadar indirildiğini vurgulayan Başkan Dursun Özbek ‘Kulübümüzün Spor Genel Müdürlüğü’ne olan borçları konusunda da uzlaşma çalışmalarımızı kesintisi olarak devam ediyor.’ Dedi.

dursun özbek galatasaray toplam borç eylül ayı divan kurulu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke