Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Bel Kemiği Erimesine Karşı Nasıl Spor Yapılır

Tıbbi alanda osteoporoz, halk dilinde ise bel kemiği erimesi olarak bilinen hastalık gün geçtikçe daha fazla bireyde ortaya çıkmaktadır. Yaş grubuna bakmaksızın meydana gelebilen bel kemiği erimesini kısa sürede atlatmak ya da hiç karşılaşmamak için mutlaka düzenli bir spor rutinine sahip olmak gerekir. Peki, Bel Kemiği Erimesine Karşı Nasıl Spor Yapılır Ne gibi hareketler bu hastalık için uygundur bilmek gerekir.

Bel Kemiği Erimesine Karşı Nasıl Spor Yapılır
Bel Kemiği Erimesine Karşı Nasıl Spor Yapılır Cem Güner
Bu içerik 1404 kez okundu.

Düzenli Yürüyüş Yapmak

Saatine ve zaman dilimine bakmaksızın, düzenli olarak yürüyüş yapmak, her hastalık için sağlıklı bir durum olduğu gibi, bel kemiği erimesine karşı da oldukça sağlıklı bir spordur. Spor hareketlerinin tümünün içerisinde barındırmakta olan yürüyüş, bel kemiği erimesiyle başa çıkmanız için bir numaralı spor hareketidir. Üstelik hiçbir alete ve malzemeye ihtiyaç duymaksızın, belli bir vakit tutmaksızın dilediğiniz zaman yapabileceğiniz bir spor tipidir. Eğer masa başı bir işte çalışıyorsanız, bu hastalık ile karşılaşmanız çok olağandır. Sürekli masa başında oturmayıp, sık sık kalkıp ofis içerisinde dahi yürüyüş yaptığınızda, işe yarayacaktır.

 

Darbeli Sporlar Yapmak

Yürüyüş yapmanın yetersiz kaldığı durumlarda, eşofmanlarınızı giyerek artık darbeli sporlar yapmaya başlamanız gerekmektedir. Darbeli sporlar denilince aklınıza sizleri korkutan ve sıkıcı hareketlere sahip olan sporlar gelmesin. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi gibi basit sporlar, darbeli sporlar olarak adlandırılırlar. Bu sporlardan ister birini ister birden fazlasını planlı bir program dâhilinde yapmanızda fayda olacaktır.

 

Gün boyu hareketsiz kaldığınız zamanların hırsını bu sporlar ile çıkararak, yalnızca bel kemiği hastalığı ile değil aynı zamanda diğer pek çok hastalıkla da başa çıkmış olacaksınız. Bel kemiği erimesinde, kemiklerin yapısında bozulmalar meydana gelmektedir. Şayet düzenli olarak bu sporları yaparsanız kemikteki bozulma yerine gelecektir ve daha sağlıklı kemiklere sahip olacaksınızdır. Spor yapmanızın yansıra beslenmenize ve aldığınız kalsiyum miktarına da oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bel kemiği erimesi Nasıl spor yapmalıyım Bel kemiği erimesi tedavisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar