Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Hoverboard Hakkında

Dünya'da nesli tükenen son türlerden biri de sokakta oynayan çocuklardır desek yanlış olmaz.90lı yıllarda misketiyle, kaykayıyla, bisikletiyle oynayan çocukların yerini 2000lerde teknolojinin bir nebze gelişmesiyle scooterlı çocuklar aldıysa da bugünlerde sokaklar, meydanlar ve parklar hoverboard ile dolaşan çocukları görmek mümkün. İnovatif teknolojinin sokağa taşması güzel bir şey elbette.

Hoverboard Hakkında
Hoverboard Hakkında Cem Güner
Bu içerik 2362 kez okundu.

Peki, Nedir Bu Hoverboard?

Hoverboard Hakkında bilgi vermeye devam edersek, aslında aletin Türkçesi ''Elektrikli kaykay’ ‘İlk olarak geliştirip seri üretime geçiren tabii ki Çinliler. Çinli bir firmanın 2015 yılında piyasaya sürdüğü ürün Amerika Birleşik Devletleri'nde popülaritesini kazandı. Şu anda dünyanın birçok yerine yayıldı. Ürün ister internetten ister tekno marketlerden çok rahat bir şekilde alarak kullanılabilir.

İki tekerlekli üstündeki kullanıcının kendi kendini dengede tutarak kullandığı, şarj edilebilir batarya ile çalışan bir ürün bu icat eden firmanın evrensel olarak taktığı isim ''İki tekerlekli kişisel vasıta''.

 

İlginç Yasaklar

Ürünün inovatif teknoloji meraklıları ve aksiyon severler tarafından hızlıca benimsenip yollarda sokaklarda aşırıya kaçan kullanımı neticesinde ülkeler önlem almak zorunda kaldılar. Örneğin Mekke'de bir hacının tavaf sırasında kullanıp sosyal medyada yayınlanması sonucu Arap hükümeti tarafından yasaklanmıştır.

 

Yine ürünün Almanya'da sokaklarda kullanımı yasaklanmış sadece özel parkurlarda, oyun parklarında kullanılıyor. İngiltere’de ise halka açık alanlarda yasak. Kişinin özel mülkiyetinde kullanılmasında ise bir mahzur görülmüyor. Kanada, İskoçya gibi ülkelerde ise yine yayalara ait kaldırımlarda kullanım yasaklanmış durumda.

 

Kısaca mekanik scooterların yerini aldı aslında bu elektronik alet. Kaldı ki bugün artık evlerimizde, ofislerimizde, kamusal alanda elektrikli aletler olmaksızın bir hayat düşünmek imkânsız. Gitgide artan elektrik bağımlılığı beraberinde bir dizi krizi de beraberinde getirecek gibi duruyor.

 

Zira artan talep ve arz sonucu evlerimiz teknolojik alet çöplüğüne dönmüş durumda. Özellikle replikasyon ürünlerin artması da süreci hızlandırıyor. Uzay çağını kovalayan bilimsel buluşların ardı arkası kesilmezken bu tür aletler hayatımızı kolaylaştırır mı bilinmez ama daha da gelişerek devam edeceği kesin.

 

Hoverboard Hoverboard Nedir Hoverboard Nasıl Kullanılır Hoverboard Nasıl Bir Spordur
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar