MAÇ SONUÇLARI
TRABZONSPOR 4 - 1 ADANASPOR             

Uçurtma Kayağı Nasıl Bir Spordur

Uçurtma kayağı adından da anlaşılacağı üzere uçurtmayla yapılan bir su sporudur su üstünde yapılan dediğime bakmayın kara üstünde de ve kar üstünde de yapılıyor tabi bu biraz daha farklıdır. Peki, Uçurtma Kayağı Nasıl Bir Spordur Uçurtma kayağını su üzerinde yapıyorsak mutlaka bunun eğitimini eğitmenden almamız gerekiyor. Eğlenceli olmasıyla bildiğimiz bu spor bir o kadarda tehlikelidir.

Uçurtma Kayağı Nasıl Bir Spordur
Bu içerik 149 kez okundu.

Bunun bilincine vararak eğitim almadan bu sporu yapmamız gerektiğidir. Uçurtma kayağında rüzgâr başrolde olduğu için bol rüzgârlı havalarda yapılması amaçlanan ve ülkemizde gelişmekte olan bir spor çeşididir. Rüzgârın başrolde olduğunu söylemiştim sporcu dalganın değil tabi ki rüzgârın olduğu tarafa yönelmelidir. Dalga tarafına yönelmesi tehlikelidir. Gelgelelim uçmaya hadi uçmayı başardınız ya inmesi? İnmekte daha doğrusu nasıl indiğinde çok önemlidir, uçmakla iş bitmiyor çünkü.

 

Bu sporu yaparken güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor gerçi yukarda bahsettiğim gibi bu sporun eğitimini alanlar can yeleği giyileceğinden ve kask takılacağından haberdardır. Uçurtmayla gövdenize bağlanan ip uçurtmanın da yardımıyla rüzgârında katkılarıyla sizin nasıl döneceğiniz belirliyor ve size yardımcı oluyor. En önemli olanda tabi ki de sörf tahtası sörf tahtası olmadan olur mu sörf tahtasının da ne kadar önemli olduğunu unutmayalım lütfen özellikle yeni başlayanların bu sporu yeni yapacak olanların en çok dikkat etmesi gerekenlerden biridir.

 

Yeni başlayanlar demişken bu sporu ilk defa yapacak olanlar mutlaka profesyonel eğitmenlerden yardım almalıdırlar. Uçurtmanın nasıl kontrol edileceği öğrenilmedir. Eğer profesyonel bir eğitmenle çalışıyorsanız size deneme yaptırmayacaktır çünkü olması gerekende budur ilk önce teknik detayların öğrenilmesi gerekiyor teknikler öğrenilmeden uygulamaya geçilmemeli.

 

Yeni başlayacaklar için sığ suda denemeleri yapılmalıdır. Derin suda yapılması bir o kadar anlamsız olmaz mı? Paraşütle rüzgârın esme yönüne bakılır, rüzgârın esme yönüne göre sporcu hazırlanır gerekli önlemleri alır ve sörf tahtasını da rüzgârın yönünde göre ayarlar güvenlik önlemleri ciddi anlamda alındıysa tabi ki de gerekli eğitim alındıysa artık hazırsınız bu tehlikeli bir o kadarda eğlenceli spora başlayabilirsiniz.

 

Uçurtma Kayağı Uçurtma sporu Uçurtma kayak sporu
Yorumlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Futbolda Güçlü 10 Ülke
Futbolda Güçlü 10 Ülke