Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Türkiye'nin En İyi 5 Futbol Takımı

Futbol sevgisinin en büyük ve belki de en abartılı yaşandığı ülkelerin başında ülkemiz geliyor. Böyle olunca da futbol takımları başarılı olabilmek ve taraftarlarını mutlu edebilmek için kıyasıya bir rekabet içine giriyorlar. Türkiye’de futbol tarihine adını yazdıran Türkiye'nin En İyi 5 Futbol Takımını sizler için derledik.

Türkiye'nin En İyi 5 Futbol Takımı
Türkiye'nin En İyi 5 Futbol Takımı Cem Güner
Bu içerik 3421 kez okundu.

Futbol sevgisinin en büyük ve belki de en abartılı yaşandığı ülkelerin başında ülkemiz geliyor. Böyle olunca da futbol takımları başarılı olabilmek ve taraftarlarını mutlu edebilmek için kıyasıya bir rekabet içine giriyorlar. Türkiye’de futbol tarihine adını yazdıran Türkiye'nin En İyi 5 Futbol Takımı, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor ve Eskişehirspor’u sizler için inceledik.

 

1-Fenerbahçe: 1907’de kurulan ve Türkiye’de en fazla taraftara sahip olan Fenerbahçe kurtuluş savaşı dönemindeki mücadelesi, duruşu ve kazandığı başarılarla futbol tarihine adını altın harflerle yazmayı başarmıştır. Kazandığı 19 şampiyonluk ve son haftalarda kaybettiği şampiyonluklar düşünüldüğünde Türkiye’nin en iyi kulübü olmayı hak eden, haksızlığa karşı sergilediği sağlam duruşla herkesin takdirini kazanan yegâne futbol kulübüdür.

 

2-Beşiktaş: 1903’te kurulan siyah beyazlı kulüp Türkiye’de kazandığı başarılarla en iyi takımlar arasına girmeyi başarmış, Avrupa’da ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiş ve etmektedir. Birçok futbol efsanesini ülke futboluna kazandıran kulüp, Türk futbolunun gelişmesinde başrol oynamıştır.

 

3-Galatasaray: 1905 yılında kurulan sarı kırmızılı takım kazandığı yirmi şampiyonlukla formasına dördüncü yıldızı ilk takan takımdır. Ayrıca Avrupa’da ülkemizi en iyi temsil eden ve Avrupa kupası kazanmayı başarabilen tek kulüptür.

 

4-Trabzonspor: 1967’de kurulan ve Türkiye’de üç büyüklerin dışında şampiyon olabilen ilk takımdır. Anadolu’dan çıkan ilk şampiyon takım unvanına da sahip olan bordo maviler üç büyüklerin ardında dördüncü büyük olmayı başarmıştır.

 

5-Eskişehirspor: 1965 yılında kurulduktan sonra Anadolu’nun yıldızı olan, üç büyük takıma ilk kafa tutabilen ve bu sayede diğer Anadolu takımlarını da cesaretlendiren kırmızı şimşekler ayrıca Avrupa’da ülkemizi temsil eden ilk Anadolu takımları arasındadır. Seyircisi kültürüyle birçok kulübe de örnek olan Eskişehirspor Türkiye’nin en iyi 5 takımı arasına girmeyi hak ediyor.

Eskişehirspor Trabzonspor Beşiktaş Galatasaray Fenerbahçe En iyi 5 takım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar