Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

NBA takımlarının isimleri nereden geliyor?

Her NBA takımının farklı ismi ve hikayesi var. NBA takımlarının isimlerinin nereden geldiğini hiç merak ettiniz mi? İşte NBA takımlarının isimleri ve öyküleri.

NBA takımlarının isimleri nereden geliyor?
NBA takımlarının isimleri nereden geliyor? Cem Güner
Bu içerik 1490 kez okundu.

NBA, tüm dünyanın gözlerini üzerine diktiği, basketbolun en önemli merkezlerinden bir tanesi. Peki her takımın farklı bir isim ile anıldığı NBA’de, bu isimler nereden geliyor, hiç merak ettiniz mi?

İşte NBA takımlarının, bazıları sizi çok şaşırtacak isim hikayeleri. 

 

TORONTO RAPTORS

Toronto Raptors, NBA’de ABD dışından tek takım. Takımın isminin hikayesi ise bir hayli ilginç. O dönem yapılan bir yarışmada, takımın isminin ne olacağı kararlaştırılmış. Tahmin edebileceğiniz üzere, dönemin popüler filmlerinden Jurassic Park’ın da bu isimde etkisi var. 

 

 

ORLANDO MAGİC

NBA’in genişleme kararının ardından lige katılan ekipler içinde yer alan Orlando Magic, o dönemde bir yarışmada yer alan ‘come to the magic “ sloganının etkisi ile bu ismi aldı. Slogan, ‘sihirli kente gel’ anlamı taşıyor. 

 

New York Knicks

Takımın kurucusu Ned Irish tarafından seçilen bu isim, 1600’lü yıllarda New York’a gelen Hollandalı mültecilerin giydikleri kıyafetlere verilen isim olan ‘Knickerbockers’tan geliyor. 

 

Cleveland Cavaliers

Cleveland ekibi de, ismini bir yarışma ile bulanlardan. Cleveland Cavaliers ismi yarışmada alınan oylar sonucunda belirlenmiştir. 

 

Charlotte Bobcats

Lige 11 yıl önce katılan Charlotte Bobcats, ismini yarışma ile almıştır, ancak yarışmada finale kalan üç slogan şu şekilde idi; Bobcast, Dragon, Flight…

 

Los Angeles Lakers

Melekler şehrinin NBA takımına ismini veren ‘Lakers’ın öyküsü geçmişe uzanıyor. Minnesota eyaletinin sloganı olan 10 bin göller diyarı, Lakers’a ismini veren yerdir. 

 

Utah Jazz
Kolayca anlaşılacağı üzere, takımın caz müziğin merkezinde bir yerde olmasından ötürü aldığı isimdir, jazz…

 

Sacramento Kings

Sacramento’da yapılan oylama sonucunda, kral anlamına gelen king, Sacramento takımına ismini vermiştir. 

 

Chicago Bulls

Chicagolular, asla pes etmeyen mücadeleci takımları için ‘boğa’ manasına gelen bulls ismini almışlardır. 

 


Denver Nuggets

İlginç isimlerden bir tanesine sahip olan Denver, aslında bazılarımızın tahmin edeceği üzere ‘tavuktan yapılan nugget’tan almıyor bu ismi. Aynı zamanda altın külçesi anlamına gelen nuggets, zamanında Denver’da altın olduğu düşüncesi ile şehre gelen insanların yarattığı hücum olayından ismini alıyor. 

NBA Takımları NBA Takım isimleri Takım isimlerinin hikayeleri TORONTO RAPTORS ORLANDO MAGİC New York Knicks Cleveland Cavaliers Charlotte Bobcats Los Angeles Lakers Utah Jazz Sacramento Kings Chicago Bulls Denver Nuggets
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar