Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Taraftarlar neden hakemi sevmezler ?

Futbol dünyasında, özellikle de ülkemizde, hakemlerin verdiği kararları eleştiriyoruz. İşte taraftarlar olarak hakemleri sevmememizin işte 6 nedeni.

Taraftarlar neden hakemi sevmezler ?
Taraftarlar neden hakemi sevmezler ? Cem Güner
Bu içerik 975 kez okundu.

Gerek Avrupa futbolunda, gerek Türkiye futbol dünyasında hakemlerin işi hiç ama hiç kolay değil. Sahada yapılan en ufak hatanın faturası hakemlerimize patlıyor bazen.

Onlar taraftar baskısı altında kalıyor özellikle de derbi maçlarında işleri oldukça zor.

Genellikle taraftar gurupları olarak hakemleri sevmiyoruz işte 6 maddede taraftarlar neden hakemleri sevmezler sizler için hazırladık. 

 

Yanlış gösterilen sarı veya kırmızı kart   

Hakemlerimiz taraftar baskısıyla ya da bir anlık dikkatsizlik ile yanılıp hatalı kararlar verebiliyorlar. Ancak şunu unutmamak gerekiyor, o anki baskı ile, herkes hatalı kararlar verebilir, buna açıktır.  

 

Yardımcı hakemin yanlış ofsayt kararı  

Tek bir hata, ofsaytlık bir pozisyonu göremez ise maç sonu konuşulması için yeterli oluyor. Baş hakem emin olamasa bile, yardımcı hakem bir karar veriyorsa uyar. Artık hatalar onun da inisiyatifindedir. 

 

Beklenmedik anda verilen kararlar   

Futbolcular da saha içerisinde hakemi aldatmaya yönelik hareketlerde bulunuyorlar ve hakemde buna inanabiliyor, sonrasında taraftardan da tepki görüyor. Futbolcuların, sarı kart riskini göze ala ala, aldatmaya yönelik hamleler içine girdiğini görüyoruz. 

 

Çizgiyi geçmediği için verilmeyen goller    

Maç sırasında çizgiyi geçen topa rağmen , hakemin çizgiyi geçmemiş gibi takımın aleyhinde karar vermesi sinirleri fazlasıyla geriyor. Şimdilerde geliştirilen kale çizgisi teknolojisi ile bu problem geride kalacakmış gibi görünüyor.  

 

Olay goller    

2010 Dünya Kupası eleme maçında , unutulmaz bir hakem hatasına sahne olmuştuk. Henry ceza sahası içerisinde çok net bir şekilde eliyle topu kontrol edip gol atarken , hakemin golü vermesi büyük tepkilere neden olmuştu.  

Diego Armando Maradona’nın ‘tanrının eli’ çalışmasını ise bilmeyen yoktur…  

 

Hatalı penaltı kararları 

Maç içerisinde verilen her karar, takımlar için maçın kaderini değiştirebiliyor. Maalesef hakemler büyük hatalara sebebiyet vererek maçın akışını beklenmedik şekilde yönlendiriyor, ya penaltı olması gereken pozisyonda penaltı verilmiyor ya da tam tersi hatalı bir penaltı kararı alabiliyor hakemlerimiz.   

 

Hatalı kararlar, aldatmaya yönelik hareketler… Yaşanan birçok olumsuz olaya karşın, renklere olan aşkımız ne kadar fazla olursa olsun hakemleri de anlamaya, empati kurmaya çalışmalıyız. Özellikle de, bir hakemi mutlaka ‘en az bir tarafın’ sevmediği Türkiye’de.  

Hakem Futbol hakemi Hakem sevgisi Hakem neden sevilmez Dayak yiyen hakem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar