Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Galatasaray'ın Hisseleri Zirvede

Başkan Dursun Özbek'in uğraşları sonucu Olağan Üstü Genel Kurulda Riva ve Florya arazilerinin satışı konusunda varılan mutabakayla birlikte Galatasaray hisseleri uçuşa geçti.

Galatasaray'ın Hisseleri Zirvede
Galatasaray'ın Hisseleri Zirvede Erkan
Bu içerik 620 kez okundu.

SON 3.5 YILIN EN YÜKSEK RAKAMI


Bu kararın ardından yatırımcısının yüzünü güldüren hisseler yaklaşık %35 arttı. Gün sonunda yapılan kar satışlarına rağmen günü %14 kar ile kapattı.

 

 

ARTIŞ 263 MİLYON TL


Cuma günkü kapanışın ardından cumartesi gerçekleşen olağanüstü genel kurulla birlikte Galatasaray'ın büyüme rakamı 263 milyon tl oldu. Sürekli faiz borcu ödemelerinden dolayı geleceğe net bakamayan Galatasaray bu satış onayıyla beraber piyasalardan güven oyunu da almış oldu.

 

 

HER YIL ÖDENEN 40 MİLYON TL ÖDENMEYECEK


Galatasaray'ın bu zamana kadar her sene ödemek zorunda kaldığı 40 milyon tlye yaklaşan borçları bu kararlar sonrasında gelecekte ödenmeyecek. Böylelikle kulübün kasasına giren para borca değil yatırıma aktarılabilecek. Yıllardır değeri bulması beklenen Riva arazisinin yıllık tahmini değer artışının çok üzerinde olduğundan finans çevrelerince de bu haber olumlu olarak nitelendirildi.

 

 

ORTA VADEDE 500 MİLYON DOLAR GELİR


Riva ve Florya projesinden beklenen gelir yaklaşık 500 milyon dolar. Bu sayede Galatasaray ödenmesi giderek zorlaşan borç yükünden de arınmış olacak.

Öte yandan gelecek seçimlerde Fenerbahçe başkanlığa aday olacak olan Ali Koç'un sözleri de Fenerbahçe hisselerini hareketlendirdi. Yaklaşık %5 lik bir artış olurken işlem hacmi hatrı sayılır miktarda arttı.

galatasaray hisse galatasaray hissesi fenerbahçe riva
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar