Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

Kol İnceltmek İçin Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri

Kilo vermeye başlandığında hep göbeğimize, kalçamıza ve bacaklarımıza odaklanırız ama kollarımız hep arka planda kalır. Ama fazla kilolarımızdan en fazla etkilenen bölgelerdir ve daima göz önündedir. Kilo fazlasıyla oluşan o yarasa kollar, sarkık etler yok edilmesi en güç şeylerdendir. Onları yok etmek için size gereken dört şey var: istek, azim, kararlılık ve disiplin. Bunları hissettiğinizde Kol İnceltmek İçin Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri sadece bir formalite gibi gelecek. Ama bu formaliteyi de açıklayalım.

Kol İnceltmek İçin Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri
Kol İnceltmek İçin Yapılması Gereken Egzersiz Hareketleri Cem Güner
Bu içerik 1989 kez okundu.

Daire Çizme

Ayakta durun, kollarınızı iki yana açın. Ellerinizi yumruk yapmayın, açık ve dümdüz olsun. Bu pozisyona geldikten sonra havaya daire çiziyormuş gibi iki kolunuzu da aynı tempoda döndürün. Dirseklerden bükmeyin, dümdüz ve sert bir çizgi gibi olsun. Bu hareketin daha etkili olmasını isterseniz parmak uçlarınızı da hareket ettirin. Bu hareket kollarınızın gerisindeki küçük kasların da çalışmasını sağlayacak.

 

Görünmez Top

Önceki hareketimizle neredeyse aynı. Aynı pozisyonda duruyoruz ve kollarımızı iki yana açıyoruz. Ama bu sefer ellerimizin ucunda görünmez bir top varmış da biz onun çevresini okşuyormuş gibi kollarımızı döndürüyoruz. Kollarımız hala sert bir çubuk kadar düz. Hayali bir topu elimizle çeviriyoruz.

 

Kollar Yukarı

Burada başlığımızdan bile anlayabilirsiniz ne yapılması gerektiğini. Aynı pozisyonda ve kollar aynı şekilde açıkken, kollarınızı yukarı kaldırıp indirin. Tıpkı sevdiğiniz bir grubun konserinde kendinizi şarkıya kaptırmış gibi.

 

Kollar İleri

Yine okunur okunmaz anlaşılan bir hareket. Aynı pozisyonda ve kollarınız açıkken durun. Kollarınızı neredeyse önünüzde birleştirecek şekilde kapayıp açın ama elleriniz birbirine hiç değmesin. Ardına kadar açılıp son anda kapanan kapılar gibi.

 

Bütün bu hareketler başlangıç için idealdir. Daha önce hiç kol egzersizi hatta hiç egzersiz yapmamışsanız, hiçbir şekilde alışkın değilseniz günde birer dakika yaparak başlayın. Yorulursanız kısa bir süre bekleyin, sonra devam edin. Günler geçtikçe zorluğu arttırın. Bilek ağırlıklarını tercih edebilirsiniz. Pilates bantları da kol egzersizleri için idealdir.

 

Kol inceltmek nasıl kol inceltilir kol inceltme çalışmaları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar