Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

ABDden - Türkiyeyi terk edin çağrısı!

Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin yaptıkları açıklamada ve internet sayfalarından yaptıkları bildirimlerde Türkiye'de bir bomba tehlikesinin bulunduğu bildirilmekte.

ABDden - Türkiyeyi terk edin çağrısı!
ABDden - Türkiyeyi terk edin çağrısı! Cem Güner
Bu içerik 809 kez okundu.

Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin yaptıkları açıklamada ve internet sayfalarından yaptıkları bildirimlerde Türkiye'de bir bomba tehlikesinin bulunduğu bildirilmekte.  Son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının kana bulanma ihtimalinden bahseden ABD, Türkiye'de görev yapan vatandaşlarına Türkiye'yi terk etme çağrısında bulundu.

Terk edemeyecek olan vatandaşlarına ise toplu törenlerden uzak durulması, kalabalıklarda bulunulmaması ve merkezi yerlerden uzak durulmasına yönelik bir takım uyarı niteliğinde bildirimler yayınladığı görüldü.

Türkiye'de daha öncede gerçekleşen bazı bombalı eylemlerde ABD'nin saldırıdan önce kendi vatandaşlarına uyarı mesajları ilettiği görülmüştü. Türk yetkililer bu anlamda eleştirilmişti.

ABD son yaptığı bildirimde 29 ekimi işaret etsede herhangi bir saldırı gerçekleşmedi. Bu durum acaba Türk polisinin aldığı önlemlerle mi engellendi ilerleyen günlerde bir açıklama bekleniyor. 

Yapılan açıklamada Radikal örgütlerin Türkiyede barınan Amerikan Vatandaşlarını hedef alabileceğide belirtildi. Bu nedenle ilk hedef olarak görülen vatandaşlarını özellikle uyardı.

ABD uyardı Bomba uyarısı Patlama İstanbul patlama amerika uyardı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar