Bugünün İddaa Tahminleri     İddaa Bülteni     Puan Durumları     Haftanın Sakat ve Cezalı Oyuncuları

2017’ye Damgasını Vuracak 7 Büyük Firma

Sizler için derlediğimiz 7 firma 2017 yılında büyük teknolojilere ev sahipliği yapacak gibi görünüyor.

2017’ye Damgasını Vuracak 7 Büyük Firma
2017’ye Damgasını Vuracak 7 Büyük Firma Musa
Bu içerik 1399 kez okundu.

2017 yılı diğer yıllardan daha hareketli geçecek gibi. Çünkü teknoloji o kadar hızlı ilerliyor ki, atık teknoloji fuarları bilim kurgu filmlerini aratmıyor. Şuan başlamış olan CES 2017’de artık robotlar, sürücüsüz arabalar ve uçan hoparlörler yer alıyor. Bunları sağlayan büyük firmalar bakalım 2017 yılında ne gibi yenilikler olacak.

  1. Magic Leap

Listede sizlere tanıttığımız bu firma muhtemelen adını daha önce hiç duymadığınız bir firma. Bu firma karışık gerçeklik diye bir teknolojiyle uğraşıyor. Karışık gerçeklik denilen şey, bilgisayarlarda üretilen görüntülerin gerçek dünyaya yerleştirilmesi işi. Firmanın Magic Leap ONe diye bir ürün üzerine yoğunlaştığı ve ortaya çok değişik bir ürün çıkarmaya çalıştığı da biliniyor.

  1. Microsoft, Amazon, Apple, Google

Bu firmalar 2017 yılına biraz farklı girecek gibi. Google sürücüsüz araçlar üzerinde oldukça büyük başarı elde etti. Kısa zaman sonra bu arabalardan sokaklarda görebiliriz. Bununla birlikte akıllı ev sistemleri üzerinde 4 firma birden yoğunlaşmış durumda. Amazon Echo ürünüyle en geliştirilmiş olan akıllı ev sistemi Amazon firmasında gibi gözükse de popülerliği artan akıllı ev sistemlerine  bu 4 firmanın hepsi çok fazla özen gösterecek gibi.

      3-Microsoft

Microsoft sanal gerçeklik üzerine epeyce bir yoğunlaşmış durumda. Microsoft Ekim ayı içinde Windows 10 uyumlu bilgisayara bağlanabilen sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtmıştı. Ürünün ucuz ve gereksinimleri düşük olması da dikkatlerden kaçmamıştı. Bakalım 2017 yılında bu alanda ne gibi bir değişiklik olacak?

       4-Tesla

Tesla Motors elektrikli arabaları ile dünyaya adını altın harflerle yazdıran bir firma. 2017 yılı içinde şarj istasyonları ilede gündeme gelecek olan Tesla Türkiye’de de şarj istasyonu kurmayı düşünüyor.

       5-Yahoo

Bilindiği üzere Yahoo olumlulukların aksine olumsuz bir konuyla gündemde kalmaya devam ediyor. 2 sene önce 500 milyon kullanıcının bilgilerini çaldıran Yahoo, bu yıl yaptığı açıklamalarında 1 milyar kullanıcın daha hesap bilgileri çalındığını açıklamasının ardından şirket baya bir sarılmıştı. Bununla birlikte şirket 5 milyar dolara satın alınacakken bu olaylardan sonra ne olacağı belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Koç'tan Futbolculara Trabzon Maçı Ayarı
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar
Maicon’dan Porto Maçı Öncesi Flaş Açıklamalar